ureaplasma

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kompletne briseve; ureaplasma, mikoplasma, aerobe, anaerobe, trihomonas i klamidiju.

Poštovani,

budući da radimo na bebici više od pola godine, odlučili smo krenuti s pretragama (nismo više u cvijetu mladosti).

PAPA test i svi brisevi kod mene su uredni (suprug nije radio briseve), osim izolirane ureaplazme, koja je manja od 10 na treću te nije napisano na koji antibiotik odgovara.

Međutim, moja ginekologinja se odlučila da je zbog planiranja trudnoće potrebno provesti terapiju, tako da i muž i ja pijemo Doksiciklin 100 mg 2x1 kroz 7 dana + ja vaginalnu kremu Dalacin kroz 7 dana.

Budući da strahujem od gljivica, je li dobro poslije te terapije koristiti i npr. Plymicol vaginalete i kremu ili da čekam do eventualne pojave simptoma?

Razmišljala sam i o uporabi Lactogyn vaginaleta, možete li mi, molim Vas, savjetovati koliko dana da ih uzimam, ako je to dobra ideja?

U plodne dane ćemo taman biti gotovi s terapijom, možemo li nastaviti raditi na bebici ovaj mjesec?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doksiciklin se ne daje u ranoj trudnoći ili tijekom pokušaja zatrudnjivanja.
Uzimajte linex ili lactogyn lokalno i na usta.

Još bih Vas molila da mi napisete koliko dugo bih trebala koristiti Lactogyn vaginalete, a koliko oralne tablete!

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kroz dva tjedna.

pinky21

Postovani; molim vas da mi obajsnite koliko ureoplazma, mikoplazma i eserihija coli mogu djelovati na plodnost...jer na raznim forumima pronalzim razlicita milsjenja uvezi toga....trenutno moj ginekolog mi nije dostupan i ne mogu ni zapoceti terapiju..sto se tice menstruacije, ona je redovna, menstrualni ciklus mi traje 30 dana...ovulacija redovna...da li postoje neki prirodni lijekovi kojima se mogu lijeciti.........ne mogu ni shvatiti kako imam sve te tri bakterije..u soku sam...sto vise citam o svemu, sve sam ocajnija...pozzz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa dobili ste ih spolnim putem. Uzrokuju ukratko upale vrata maternice, endometrija a i jajovoda te uzrokuju neprohodnost istih i posljedično s time neplodnost.

wandjina

Poštovani, prije mjesec dana iz brisa cerviksa otkriveni su mi escherichia coli (čista kultura) i ureaplasma >10na4. Terapija su bile Macmiror vaginalete i, Azimed kroz 6 dana. Nakon 10ak dana napravljen je kontrolni bris. Rezultati: ureaplasma i dalje >10na4 i enterococcus spp. - čista kultura.
S obzirom da testiranja u našem malogradskom laboratoriju nisu uvijek jako precizna, ginekolog mi je preporučio testiranje u Zagrebu, no to trenutno nisam u prilici izvesti, a kako nisam imala simptome upale (svrbež, iscjedak, bol u trbuhu) složili smo se da je bolje ne davati nikakve antibiotike, dok ne saznamo točne rezultate.
No, ono što me zabrinulo je: jučer se pojavila bol u donjem dijelu leđa (danas malo manje) u području križa, više s lijeve strane. Osim toga nemam nikakvih drugih tegoba. Jel bakterija dospjela u bubrege i napravila infekciju i jel ipak vrijeme za uzbunu?
Unaprijed zahvaljujem na Vašem mišljenju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Napravite urin i urinokulturu i započnite terapiju.
Javite se obiteljskom liječniku.

bonvivan

Postovani, muku sa mucila sa Ureaplasmom urealyticum, na poslednjem brisu je kao nemam. Kazem nemam, jer je nalaz brisa sterilan na myco i ureaplasmu, a ja imam sve simptome ove druge (naduvenost citavog stomaka, osjecaj pečenja i zarenja u stomaku, povremeno jaci bol citavog stomaka i donjeg dijela ledja - kako se pojacavaju bolovi u prednjem dijelu, refleksno se prenose i na zadnji).
U pitanju je provjerena privatna laboratorija, ali sumnjam u vjerodostojnost nalaza zbog prisutnih tegoba. Medjutim, bris mi je uzet za vrijeme ovulacije, na nekim forumima procitah da tad nalaz moze biti netacan, pa me zanima vase misljenje.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je nalaz negativan ne trebate brinuti.
Smetnje koje navodite nemaju veze s miko i ureaplasmom.

bonvivan

Prvo hvala na brzom odgovoru.
Kazete da te tegobe nisu od ureaplasme (a ja se "nadala" da je opet imam, iako zvuci glupavo - jer sam imala iste simptome kad je nalaz pokazivao da je imam u konc 10 na 6 u titru).
Naime, zbunjena sam, a svi ostali nalazi su mi uredni (papa, cerv. i vag. bris bez bakt, osim sto je vag III grupa, urinokultura sterilna, ultrazvuk stomaka, jajnika, materice, besike, bubrega, zeludca, jetre.... uredan). Prosto ne znam vise kome da se obratim za pomoc i savjet.
Hvala.

bonvivan

Zaboravila sam napomenuti da sam pila pilule za kontracepciju (Diane 35) 8 mjeseci i posle par mjeseci koriscenja mi je detektovana ureaplasma. Tad sam imala i jake bolove u jajnicima, za koje sam zakljucila da su od vjestackih hormona. Jer cim sam prestala sa pilulama, bolovi su se smanjili, skoro iscezli.
Jos jedan od simptoma koje imam je i bol u preponama.
Zaista vise nemam kome da se obratim, a da mi ne kazu da sam umislila svoje boljke. happy
Izvinite zbog redjanja postova, hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte probiotsku terapiju neko vrijeme i stvari će se smiriti. Linex lady ili Lactogyn ili slično.

bonvivan

Koristim Lactogyn nekih 15-ak dana, ali vaginalne kapsule, nastavicu i dalje.
Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

diana1990

Poštovani,
Imam 25 godina i do sada nisam rađala niti bila trudna a sa svojim partnerom planiram bebu u narednoj godini dana.
Prošle godine u 10.mj mi se pojavio iscjedak. BRIS CERVIKSA: uraplasma uralyticum izolirana, terapija: doksiciklin, tumorski biljezi, CA 125: 14,1 U/ml rezultat.
Nakon toga u 12.mj ponovno sam pravila testove brisa ceviksa i nije ništa pronađeno. u 1.mj ove godine sam radila papa test i sve je u redu, bez iscjetka. sada mi se opet pojavio iscjedak..stvar je u tome da je meni 2011. godine debljina endometrija bila 27 mm. bila sam kod ginekologa upravo zbog iscjetka koji je bio smećkaste boje ali i krvav je bio.pila sam 3 mjeseca triquilar, i nakon toga skoro 2 godine diane 35. uzimajući kontracepciju nije bilo nikakvih iscjedaka. imam osjećaj da bi trebala opet piti kontracepcijske pilule nakon 2 godine ne uzimanja i da bi se opet sve popravilo. zaključujem to jer sam mi je 2012 godine debljina endometrija bila samo 7 mm na spram onih 27mm. Čitajući literaturu, čini mi se po simtomima da se radi o hiperplaziji endometrija, ali to je na vama da kažete svoj sud. planiram opet otići ginekologu ovaj mjesec ili idući. sve se nadam da će se iscjedak malo povući da me ginekolog može normalno pregledati ili da ipak odem sad dok imam iscjedak? voljela bih čuti vaše mišljenje o svemu tome, dali ovakva povijest može utjecati na činjenicu da neću moći ostati trudna ili me to ne bi trebalo zabrinjavati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako imate iscjedak sugeriram pregled.
Otiđite na pregled sredinom ciklusa da se ustvrdi debljina endometrija.
U vašoj dobi ne postoji hiperplasija endometrija stoga ne čitajte postove koje se odnose na žene u klimakteriju kod kojih se to viđa dosta često.

Nightrider

Poštovani,

Molim Vas da mi odgovorite da li treba uzimati azitromicin 6 dana pa onda 8 dana efox za liječenje ureaplazme spp.
Ili treba to uzimati istovremeno.

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo jedne pa onda druge.

Nazad
1 ... 13 14 15 16 17 18 ... 35
Naprijed