ureaplasma

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kroz tri dana za vas i partnera trebala bi biti dovoljna.

majaba3

Postovani doktore,

Je li moguce da zena moze da se zarazi ureaplazmom i mikoplazmom ako nije doslo do s.kontakta izmedju muskarca i zena ali je bilo kontakta povrsinskog izmedju genitalija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

Johannica

Poštovani,
mikrobiološkom pretragom utvrđena mi je Ureaplasma i Beta hemolitički streptokok B. Kao terapiju sam dobila Doksiciklin na 12 dana + Geonistin vaginalete. Prvo pitanje je, je li takva terapija uredu i za streptokok s obzirom da on nije bio senzitivan na doksiciklin te bi li na primjer bilo bolje uzimati azitromicin, s obzirom da su mi i ureaplasma i streptokok na njega senzitivni?
Dalje, partner mi je bolovao od jakog streptokoka zbog kojeg je bio i hospitaliziran, doduše streptokoka grla no zanima me mogu li se te bakterije prenijeti s jedne sluznice na drugu putem oralnog seksa?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oralnim putem se ne dobiva. Bakterija je spolno prenosiva. Doksiciklin nema učinka na BHSB stoga treba druga terapija za streptokok.

Volimtenajvisenasvijetu

Postovani,u 24 sam tjednu trudnoce zadnjim nalazom mi je ustanovljena ureaplazma,citiram nalaz porasla je ureaplasma urealyticum 10 **4,molim vas koliko je to opasno za trudnocu i bebu u velikom sam strahu tek za sedam dana sam narucena na kontroli....hvala vam unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Dobit ćete terapiju i ista će nesrtati.

Volimtenajvisenasvijetu

Sedam dana prije dobivenih nalaza koji su pokazali ureaplazmu 10**4 pila sam terapiju od dvije kutije makromicina i koristila geonistin vaginalete....postoji li mogucnost da se u meduvremenu povukla bakterija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako. Kontrolni bris napravite 2-3 tjedna po završenoj terapiji.

fiona1234

Poštovani,
Nalazi cervikalnih briseva pokazali su ureaplazmu, streptokok B i candidu. Za 2 tjedna imam termin za RACZ. Dobila sam terapiju geonistinom 1x1 6 dana i azimed 1x1 6 dana. Antibiotik ću piti 4 dana prije i 2 dana nakon RACZ. Bris na clamidiu raden je danas. Zanima me da li je navedeno opasno za RACZ i da li se infekcija može prenijeti u krv...npr kod ranice prilikom depilacije intimnog podrucja i tako RACZom iglom do bebe?
S postovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za 2 tjedna ćete sanirati infekciju. Prilikom depilacije nije moguće.

Vanja555

Poštovani,

imam ureaplazmu i ginekolog mi je propisao eritromicin svakih 12sati po dvije kroz 5 dana i uz to vaginalnu kremu. i sad me zanima da li mogu koristiti eritromicin i dalacin vaginalnu kremu u isto vrijeme jer sam na uputama procitala da dalacin u kombinaciji sa eritomicinom smanjuje svoje djelovanje!!??

unaprijed hvala na odgovoru!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite u isto vrijeme. Eritromicin trebate uzimati barem 10 dana.

fiona1234

Poštovani, infekciju neću sanirati u periodu prije RACZ iz razloga što ću antibiotik za ureaplazmu Azimed početi piti 4 dana prije i 2 dana nakon iste. Antibiotik za sreptokok nisam dobila a rezistentan je na Azimed. Da li streptokok B i ureaplazma povećavaju rizik infekcije nakon RACZ?
S postovanjem

Vanja555

postovani da li da onda pijem kako mi je gin preporucio svakih 12sati po dvije kapsule ili samo da produzim 5 dana na 10 dana? i samo da napomenem da je eritromicin koji koristim 250 mg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fiona, da.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanja ja sam vam rekao kako bih ja i koliko dugo liječio Eritromicinom. A vi kako želite.
Inače se isti uzima 2x2 od 250 mg.

Neskaa

Poštovani,

Trenutno sam u 22. sedmici trudnoće, a u 19. sedmici otkrivena mi je Mikoplazma hominis manja od 10*4, ispila sam terapiju Hiramicin 2x1 7 dana (Hiramicin iz razloga što je Mikoplazma bila rezistentna na azitromicin, eritromicin i klaritromicin) i Polygynax vaginalete 1x1 6 dana. Kontrolne briseve ću ponoviti mjesec dana od ispijene terapije. Kako sam čitala, a i Vi sami kažete to je jako tvrdokorna i uporna bakterija, ja sam u stalnom strahu da će mi se vratiti ili da je nisam ni izliječila, jer može izazvati nimalo bezazlene komplikacije u trudnoći....Koliko briseva vi preporučujete do kraja trudnoće i da li savjetujete carski rez, jer se ista može prenijeti na bebu, pa čak može izazvati i meningitis. Da napomenem i partner je dobio terapiju Hirmicin, s tim da odnose nismo imali od početka trudnoće....Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne savjetuje se nikako carski rez zbog toga. Ponovite briseve prema uputama svog ginekologa.

Considerd

Poštovani doktore,
U devetom mjesecu mi je nađena bakerija ureaplasma urealyticum 10 na 4 i gljivica candida albicans, te cin 1 na papa testu(doktorica mi je kazala da je to zbog jake upale, nemam hpv), .Te tegobe su došle zbog nezaštićenog spolnog odnosa početkom sedmog mjeseca ove godine, od tada sam imala smetnje, bolovi svrbež ali nisam odmah išla u ginekologa zbog nepristupaćnosti ginekologa za vrijeme rada u sezoni. Te sam tegobe pokušala liječiti vaginaletama probioticima Acidosalus.
U devetom mjesecu mi je doktorica prepisala vaginalete plymicol za liječenje candida albicans, te antibiotik diosiciklin(u količini :2 kutije po 6 antibiotika, način uzimanja 2x dnevno po jednu). U desetom mjesecu ove godine sam radila bris te mi je ponovo pronađena ureaplasma 10 na 4 te mi je doktorica prepisala 3 kutije istog antibiotika, te dalacin kremu za rodnicu. Na testu piše da je bakterija osjetljiva na te antibiotike.
Cula sam da ta bakterija može izazvati začepljenje prohodnosti jajovoda tj neplodnost, pa sam zabrinuta zbog toga naime ovo ljeto sam imala bolove, koje bi mogla opisati ko probadanja u jajnicima,Što mi je činiti?
Unaprijed hvala

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 35
Naprijed