ureaplasma

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je navedeno no malo vjerovatno. Svakam druga ili treća pacijentica ima ureaplasmu a rijetko kad se vidi neprohodnost jajovoda ili vanmaternična trudnoća.
Stoga ponovite terapiju vi i partner. Terapija je u redu za ovu bakteriju.

Gwenyx

Poštovani,
molila bih vas za odgovor, pošto mi je ginekolog trenutno na godišnjem.

U 24.tjednu trudnoće sam trenutno, riječ je o prvoj trudnoči koja se odvija sasvim normalno i bez komplikacija.
S obzirom da sam prije par godina imala prisutne bakterije, ginekolog je napravio briseve.

Danas sam dobila nalaz cervikalnih briseva na kojem piše-
Nalaz mikrobiološke pretrage-Fiziološka flora vagine-Komentar-Mikroskopski preparat-vidi se 1-5 polimorfonuklearnih leukocita po velikom vidnom polju.
Ureaplasma - 10na3 CFU/mL.
Mycoplasma - nije izolirana.
Klamidija - nije detektirana.

Slijedeći pregled mi je zakazan tek 8.11.
Molim Vas interpretaciju nalaza i je li potrebna terapija. Koliko je ozbiljan nalaz, posebice za Ureaplazmu?
Imam li razloga za strah, dok ne dogovorim raniji termin kod dr.

Hvala unaprijed!
Lp,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ureaplasma je malom broju, nije nužna terapija , ili se može eventualno dati lokalna vaginalna terapija. Cervikalni bris ponovite za 3 tj po th.

Selma90

Poštovani,dali će uticati lijek polygynax na rezultate mikoplazme i ureoplazme pošto mi je doktorica danas propisala te tablete pakovanja 6 vag.kapsula i rekla da poslije tih tableta sačekam otprilike 3 dana i tek tada radim navedene nalaze..dali bi možda trebala čekati duže od 3 dana ili da stopiram upotrebu ovih tableta.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte uzimati vaginalete:Prvo napravite briseve.,

Selma90

Nažalost počela sam sa terapijom jer je doktorica izričito rekla da moram...sada sam dobila grip i koristim još antibiotika...dali sam možda pokvarila nalaze koje trebam raditi jer osim ureaplazme i mikoplazme dodatno su i test na klamidiju i Papa test?dali da sačekam barem tjedan dana da mi se organizam očisti od tableta i bude spremno za valjane nalaze?menzes mi je prestao prije 5 dana.lijep pozz i unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kontrolne briseve napravite 3 tjedna po završetku terapije.

srijeda123

Poštovani doktore,

nalazi papa testa koje sam dobila danas upućuju na jaku upalu uz prisutnost gljivica bez znakova atipije, a cervikalni brisevi na ureaplasmu 10 na 4.
Partner i ja pijamo medazol i rečeno mi je nakon toga canesten vaginalete i kremu.. ginekolog je danas preporucio terapiju antibiotikom zbog pape, trebam li također tražiti terapiju i za partnera?
Također, desni jajnik mi je policističan, ali nije potrebna terapija jer je ciklus uredan?
Pregled sam obavila kod privatnika i trenutno ne mogu dobiti sestru svoje ginekologinje na telefon pa sam htjela čuti vaše mišljenje slažete li se sa terapijom i mogu li još uz sve to istovremeno početi piti i lactogyn probiotik ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije terapija adekvatna za ureaplasmu.

aine

Poštovani, možete li mi pomoći oko nalaza:

18.01.2016. mi je detektirala ureaplasma u količini od 10^3. Ginekologica mi je prepisala terapiju sumamed 3 dana 1x500mg i doksiciklin 2x100mg 12 dana
14.03.2016. nalaz brisa ureaplasma nije izolirana
04.10.2016. ureaplasma 10^4 (zbog promjene partnera prepostavljam da je nova infekcija) . Terapija dalacin krema 7 dana i doksiciklin 2x100mg 12 dana
22.11.2015. ureaplasma <10^3 , moja ginekologica je stava da i to treba liječit, a mikrobiolog u obitelji mi govori da nije potrebno (na samom nalazu nije ni napravljen antibiogram, dok je bio na onom pri količini od 10^4)

Kakvo je Vaše iskustvo, da li je potrebno liječit i ako da, kojom terapijom? Uz to, što da radim s partnerom?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tu koncentraciju nije nužno liječiti. Ponovite briseve kroz 2-3 mjeseca.

qw0123

Poštovani,
u lipnju ove godine izolirana mi je ureaplazma urealyticum <10 na 4. CFU/ml. Ginekolog primarne zaštite propisao mi je Azitromicin, 3 tablete, prvi dan dvije, a drugi dan jednu- posljednju. Sada sam ponovno radila pretragu, bris cerviksa na ureaplasmu i izolirana je ponovno ureaplasma urealyticum, ali ovaj puta <10 na 4. <10 na 5. S tim ću nalazom otići svom ginekologu, ali zanima me kako je moguće povećanje količnine izolirane bakterije nakon antibiotske terpaije? Ne čini mi se kako sam od lipnja imala nikakve simptome, a ni partner. Partner je također bio liječen na isti način. Također, zanima me Vaše mišljenje kakva bi sada bila najbolja terapija? Oralno ili i vaginalno te koji antibiotik? Navodno je azitromicin bolji od doksiciklina. Je li to tako? Koliko će dugo sada biti potrebno koristiti prezervativ? Upozorili su me kako je ureaplasmu jako teško iskorijeniti. Inače, sklona sam candidae-i, ali posljednjih šest mjeseci (i više) nisam imala problema s tim. Pročitala sam puno postova na ovu temu, ali čini mi se kako nisam nigdje vidjela nešto o tome što se pokazalo u praksi kako ovakva infekcija utječe na plodnost?

Sqwo

Postovani,

molim Vas za brzi odgovor. Imala sam upalu jajnika i lijecila sam ju antibiotikom. Pijem kontracepcijske pilule Rosanelle vec 13 mjeseci i barem jednom mjesecno dobijem gljivice. Imam novog partnera vec 16 mjeseci. Zadnje briseve sam obavila prije 14 mjeseci (prije pilula) i nalazi su bili uredni. Konstantno me boli desni jajnik vec pola godine, bilo da je rijec o fizickom naporu, spolnom odnosu, vremenu ciklusa, hrani koju sam pojela (npr. grasak - boli dva dana kasnije, ponekad, ne u isto doba). Obavila sam briseve prosli tjedan i nalazi su sljedeci:

ureaplasma urealyticum izolirana >10^4 CFU/ml
te
mycoplasma hominis izolirana >10^4 CFU/ml

Kod ureaplasme i mycoplasme identicni su rezultati:
eritromicin R
azitromicin R
doksicilin S
ofloksacin S
ciprofloksacin R

Unaprijed zahvaljujem.
Srdacno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Qwo iz kliničke prakse istu je teško izliječiti. Uzimajte antibiotike prema antibiogramu , vjerovatno doksiciklin 2x115 dana i vi i partner uz lokalno macmiror ili dalacin kremu paralelo.
NAkon 2 -3tjedna po terapiji ponovite bris. Do nalaza brisa odnosi sa zaštitom.

Selma90

Poštovani..nalazi iz laboratorije su pokazali da sam pozitivna na mikoplazmu i ureaplazmu,test na klamidiju je negativan.,Papa test skoro treba biti gotov.zanima me dali bi trebala se testirati na trihimonas,pošto uz te testove ide i navedeni test na trihomonas?nemam iscjetka zelenog niti neugodnog mirisa koji bi asocirao na tu bakteriju..tek sutra idem po nalaze zbog nedostatka vremena,pa javim vam koja terapija je propisana.dali moj partner istu terapiju treba koristiti?Veliko Hvala na odgovorima koji su nam od velike pomoći.Svako dobro vam zelim

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako je nužna terapija za vas i partnera-.

Selma90

Ponovo se javljam.znaci mikoplazma pozitivna (3GR +++) sta to znaci? Ureaplazma pozitivna-samo to piše?propisao mi je doxiciklin ( 2x1 3 dana potom 1x1 jedanaest dana i isto tako Macmiror vaginalete.smatrate li dali je ovo dovoljna terapija?puno pozdrava

Selma90

Još sam zaboravila napomenuti da cu dobiti menzes za odprilike 5 dana.na vaginaletama Macmiror piše da je potrebno planirati liječenje tako da se ne poklapa sa menstruacijom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte propisanu terapiju vi i partner.

nevenkrema

Postovani,zbog bolova u donjem dijelu ledja koji ne prolaze vec 4 mj. Dr reumatolog me poslala na pretrage urin na cum, i po sanfordu,sve je uredu osim sto mi je izolirana ureaplazma 10 na 3. Posto nisam u mogucnosti doci kod dr na pregled odmah zbog dugog cekanja molim savjet da li se treba lijeciti ureaplazma i da li je moguce da su bolovi u ledjima zbog nje
Hvala unaprijed

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 35
Naprijed