ureaplasma

Ines91

Hvala doktore na brzim odgovorima,molim Vas još jedan odgovor.
Uz beta glukan 1/3-1/6 i tinkturu propolisa uzela sam još i Folnu kiselinu od Twinlaba 600mcg-1tbl dnevno
Dali smijem uz to dvoje piti i tu folnu kiselinu??
Te koliko dugo ju je najbolje konzumirati?
Rečeno mi je da je folna dobra kod reparacije stanica kod bilo kakvih upala...

Ines91

Molim Vas recite mi dali je potrebna kolposkopija zbog te parakeratoze?

Ivo Balenović, dr. med.

Kolposkopija nije potrebna. Slobodno uzimajte folnu kiselinu.

Ines91

Hvala na brzom odgovoru,recite mi još molim Vas dali je u redu uzv,radila sam ga 16.01.,menstruacija zadnja je bila 06.01.
Uzv glasi: uterus je u AVF,normalno velik 7,1x2,6x4,0cm,pravilnih kontura,prazan,sa pravilnim kabinom te urednim endometrija u proliferaciji debljine 7mm.
Oba jajnika su uredne veličine i izgleda,desno 3,9x1,4cm te lijevo 4,3x3,1cm sa preovulatornim folikulom promjera 20mm.
Dali je moguće da se ovulacija većinom dešava npr :kao kod mene sada u lijevom jajniku i da je jedan jajnik uvijek dominantniji?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Ultrazvučni nalaz je uredan, a ovulacije se dešavaju naizmjenično u oba jajnika.

Ines91

Dali je normalno ako se recimo desi 3-4mj na jednom pa sljedeći mjesec na drugom?

Ivo Balenović, dr. med.

Na kojem će jajniku biti ovulacija nikada se ne zna i nema pravila. Moguće je da nekoliko puta uzastopce bude na jednom jajniku, a zatim na drugom.

Ines91

Hvala lijepa na odgovorima
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Venea

Poštovani,

pisala sam nedavno o svome problemu s ureaplasmom (10^5). Dakle, imala sam ju u najvećoj koncentraciji. Pila sam Azimed i koristila Dalacin kremu. Danas je stigao nalaz kontrolnoga brisa i IZLIJEČENA SAM! Samo da napomenem da sam kroz svo to vrijeme od pronalaska ureaplasme pila med i propolis (dakle, 1 mjesec). Stoga, ako netko ima problema s gore navedenom bakterijom, može pokušati. Vjerujem da je meni uvelike pomoglo.

Moje pitanje glasi, možemo li muž i ja napokon imati nezaštićeni odnos, dakako, u cilju nam je širenje obitelji. I hoće li nestanak ureaplasme donijeti željenu trudnoću (prema Vašem iskustvu)? Svi ostali nalazi su uredni, jedino mi je maternica u Rvf i desni jajnik pomaknut bliže njoj.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Ana121212

Poštovani, partner i ja smo imali bakterije ureaplasmu i E. coli te smo se po tome liječili. Ginekologica je tražila da partner napravi urinokulturu br. klica i ejakulat bakteriološki nakon terapije i sad pišem ovdje jer je ona van zemlje, a voljela bih znat odmah jel da radimo dodatne nalaze.
Nalaz od urina - saprofiti; leukocitna esteraza: negativna. Ejakulat bakteriološki nije radio, već mu je njegov doktor dao bris uretre i na nalazu piše samo fiziološka flora, a nema za ureaplazmu ništa pa me zanima jel taj nalaz dovoljan ili morajoš i ejakulat?

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Veneaa, možete imati nezaštićene odnose. Neće biti nikakvih problema s ostvarivanjem trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ana, bilo bi poželjno da i ejakulat pošalje na analizu.

Venea

Poštovani, zahvaljujem na odgovoru!
Imam još jedno pitanje. Počela sam s konzumacijom svježe matične mliječi, 2g dnevno/3 mjeseca. Uz to sam jučer počela piti duphaston 3x1 16-25 dana MC. Ovo mi je 2. mjesec da ga koristim, ujedno i zadnji. Smijem li te dvije stvari zajedno konzumirati? Primjetila sam da me muči nesanica već dva dana i čudan osjećaj u želucu i nadutost. Tako mi je bilo i prošli mjesec kad sam uzimala duphaston (izuzev nesanice).

Ines91

Poštovani,pisala sam Vam već u predhodnim mailovima vezano za ureaplazmu.
Popili smo dečko i ja Doksiciklin.
Ja idem za koji dan ponovno na bris,s obzirom da sam radila briseve na ureaplazmu,mycoplazmu,trichomonas i clamidiju,dali je potrebno sada uz kontrolni bris ureaplazme uzeti i bris na aerobe i anaerobe??
Dečko također ide na bris uretre na ureaplazmu,mycoplazmu,trichomonas i clamidiju,za to je dobio uputnicu,a dali i on treba još dodatno i te aerobe i anaerobe ili je dovoljno da ja to samo napravim ako je uopće potrebno?
Unaprijed hvala na odgovoru
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Venea, slobodno ih koristite zajedno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite bris na ureaplazmu. Ukoliko nema znakova akutne upale drugi brisevi nisu potrebni.

Ines91

Poštovani,napravila sam kontrolni bris na ureaplazmu i uredan je

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s redovitim kontrolama.

Ines91

Hvala na odgovoru.
Radila sam novi papa test(21.01.18),mjesec dana od popijenog antibiotika zbog ureaplazme
Nakon prijašnjih papa gdje se spominje parakeratoza i mještana flora ovaj glasi ovako:
PRIMJERENOST UZORKA:
Zadovoljava za interpretaciju
OPĆA PODJELA:
Negativno na intraepitelnu ili invazivnu leziju
OPISANA DIJAGNOZA:
Mikroorganizmi:
Bacillus vaginalni
DRUGI NE-OPLASTIČNI NALAZI:
Drugo:Citoliza,to pišee skroz dolje na kraju.

Što znači ta Citoliza??
Dali je to nešto zabrinjavajuće?
Dali je moguće da je prije na papa testovima pisala parakeratoza zbog ureaplazme?Jer sad nije navedena parakeratoza...
(Ureaplazmu sam kao što sam u prethodnom postu napisala izliječila.)
Rečeno je da je nalaz uredan
Lp

Nazad
1 ... 22 23 24 25 26 27 ... 35
Naprijed