ureaplasma

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je potpuno uredan. Citoliza znači rastvaranje stanica što je potpuno normalan proces koji se dešava u rodnici uslijed kiselog pH.

Ines91

Hvala,
Moj ponovni bris koji sam radila na ureaplazmu je uredan,no međutim i dečko je bio na brisu kada i ja i ali njemu je opet ureaplazma izolirana,ponovno je dobio doksiciklin koji je pio i prvi put kao i ja,zanima me s obzirom da odnos imamo samo sa zaštitom odkad smo saznali prvi put za ureaplazmu,dali je moguće da mi ju je sad opet prenio jer smo prije 2 dana kada smo imali odnos kondom okrenuli na krivu stranu ali smo ga odmah vratiti na stranu koju ide te tek onda imali odnos,dali mi je sada zbog toga mogao prenijeti ureaplazmu?

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način nije moguć prijenos.

Ines91

Onda netrebam piti sada opet s njim antibiotik?
Dali je potrebno da napravim bris još jednom?
Dali smijemo uopće imati odnose i sa zaštitom dok je ureaplazma prisutna kod jednog od nas?
Lp

Ines91

Znači taj odnos je bio prije 4 dana,a jučer je saznao za ureaplazmu opet i danas je počeo piti antibiotik

Ines91

Bila sam kod svog ginekologa danas i ponovno mi jprepisao Doksiciklin zbog dečka jer je njemu ureaplazma izolirana i po njegovom antibiograma je dao terapiju ,zbog tog odnosa kao da se ne kockamo,te da nakon antibiotika dodem na bris ponovno
Kaj da sad to popijem ili da prvo idem na bris?
Totalno sam zbunjena...

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način teško da je došlo do prijenosa bakterije. Prije odluke o terapiji treba se znati u kolikoj je količini bakterija prisutna. Ako je manje od 10 na 4 liječenje nije potrebno. Odnose možete imati uz zaštitu.

Ines91

Dao mi je da popijem antibotik s partnerom,pa onda bris ponovno,popila sam danas prvu tabletu.
Dali mi može naškoditi ako popijem a možda mi nije prenio?
Dali se ona može dobiti od Doksiciklina??
Odnose nećemo imati dok nebudu nalazi ok
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Terapija Vam ne može naštetiti. Popijte ju do kraja.

Ines91

Hvala lijepa na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Ines91

Poštovani;
Dali se ureaplazma može prenijeti oralnim odnosom?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Može.

Ines91

Poštovani;
Možda malo glupo pitanje ali...
Dali se ureaplazma može prenijeti oralnim putem ?
Npr: oralnim zadovoljavanjem muškarca a da pritom nema tjelesnog -vaginalnog kontakata samnom (ja sam u odjeći)??

Ivo Balenović, dr. med.

Ureaplasma se može osim spolnim, prenijeti i kontaktnim putem. Ureaplasma se može naći na ručnicima, u sanitarnim čvorovima, saunama, bazenima i tim putem može doći do zaraze. Ona je uvjetno patogena, tj. većina zaraženih nema nikakvih simptoma. Liječi se tek kada se razmnoži u koncentraciji većoj od 10 na 4. Tada se liječi jer može izazvati probleme, ali ne mora. To najviše ovisi o imunitetu osobe.

Ines91

Hvala na odgovoru,pitala sam jer odnose nemamo uopće jer smo završili prije par dana oboje terapiji doksiciklinom zbog ureaplazme,niti nećemo imati vaginalni odnos dok brisevi nebudu objema sterilni,ali sam ja jučer dečka oralno zadovoljila pa sam se pitala dali se možda može tako prenijeti ukoliko nekom od nas nije slučajno izlječenja Doksiciklinom. Znači o mene nije dirao niti imao nikakav kontakt samnom,znači ja sam njega samo oralno zadovoljila bez dodirivanja sebe.
Što ureaplazma preko usta može doći do cerviksa?

Ivo Balenović, dr. med.

Samo teoretski, ukoliko je visoka koncentracija uzročnika.

darliv

Poštovani,
partner i ja se godinama borimo s neplodnošću i upravo smo u postupku dogovora oko mpo, no s obzirom da imam ureaplasmu svjesna sam da ništa ne mozemo raditi dok se ne riješi.
Prošle godine mi je također bris bio pozitivan, no nakon terapije antibiotika nisam isla ponoviti bris i nisam znala ni da li sam ju izliječila.
A zadnjih nekoliko mjeseci mi terapije izgledaju ovako:
11.mj 2017. Azimed (2 kutije)
12.mj 2017. Doksiciklin (2 kutije)
1mj 2018. Azimed (2 kutije)
3mj 2018. Eritromicin (2 kutije) + Azimed (2 kutije).
Dosad ju nisam uspjela riješiti, no suprug je napravio bakteriološki ejakulat prosli tjedan i nisu mu izolirane bakterije, s tim da je popio kutiju Azimeda u 1mj 2018.
Ukoliko mi bris opet bude pozitivan, koju biste mi Vi terapiju preporučili i postoji li neka alternativa uz antibiotike koja bi mogla doprinijeti rješavanju toliko otporne bakterije?
Hvala Vam na odgovoru, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za postupak brisevi svakako moraju biti sterilni. Teško je reći zbog čega kod Vas infekcija perzistira unatoč adekvatnoj terapiji. Ukoliko bi nalaz i dalje bio pozitivan savjetujem da se javite na Kliniku za infektivne bolesti radi mišljenja. Od prirodnih preparata koji imaju antibakterijsko djelovanje savjetujem češnjak i med,

Ines91

Poštovani,
Koje bakterije spadaju u aerobe a koje u anaerobe?
Radila sam bris na aerobe i bio je fiziološka flora.
Dali je potreban i na anaerobe??(nemam kakvih simptoma nego sam radila jer sam prije toga imala ureaplazmu ,pa sam radila bris i na nju i mycoplazmu,clamidiju i trichomonas),jedino nije rađeno na anaerobe.
Dali gonoreja spada pod aerobne bakterije??
Lp

Nazad
1 ... 23 24 25 26 27 28 ... 35
Naprijed