ureaplazma urealyticum

žana

U brisu mi je pronadjena ureaplazma urealyticum +lactobacillus i saprofilne bakterije. Kako se to liječi i koliko dugo? Da li to može biti uzročnik cin-a 1? Da li se i partner mora liječiti?
Unaprijed hvala!!!

dr Miro Šimun Alebić, spec.gin

Poštovana,
iako i u svijetskoj stručnoj javnosti danas postoje kontroverze po pitanju uloge Ureaplazme u sterlitetu, kod nas se pozitivan nalaz brisa na Ureaplazmu liječi i to antibioticima. Nakon provedene terapije potrebno je ponavljanjem brisa provjeriti odgovor na terapiju.Što se tiče CIN-a, ureaplazmu se ne povezuje s ovakvim promjenama na vratu maternice.

luda13mala

Postovani doktore.Radila sam briseve i rezultat je S na 10 na 4 na ureapazmu.Ginekologica je propisala doksiciklin 2 puta 1 10 dana antibiotike i gyno daktarin vaginalete.Medjutim za 5 dana cu dobit menstruaciju.Da li smijem tada koristit vaginalete.?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vaginalete počnite koristiti nakon menstruacije.

barbbb

Poštovani, nisam sigurna obracam li se na pravom mjestu, ali ovo je moj problem. Nakon duzih bolova u donjem dijelu trbuha i cestom pritisku na mokrenje te ponekad prisutnom zeleno zutom iscjedku obratila sam svojoj gin.i sve joj preenjela, ona me samo ultrazvucno oregledala i rekla da je sve ok. S obzirom da mi to bas se nije cinilo profesionalno i u medjuvremenu mi se cesti i neugodni protisak na mokrenje pojacao i pojavila se sukrvica taj dan sam se obratila dr.opce medicine. Ona me poslala vaditi urin i nalaz je pokazao povecan broj leukocita u mokraci (to je jedino sto mi ke rekla) i dobila sam Sulotrim forte. Odmah me uputila i na mikrobiološki dati urin i danas sam dobila nalaze: e.coli 10na3, ureaplasma urealyticum 10na4. Propisala mi je lijek Azimed 3tablete kroz 3 dana te ponavljanje nalaza urina 2tjedna nakon terapije. Rekla mi je da bi bilo dobro i da moj decko izvadi nalaz urina. Je li to potrebno s obzirom da koristimo kondom? Nrkad malo krenemo bez, ali ga u pravilu odmah stavi. Kolika je mogucnost da se i on zarazio te koji simptomi ukazuju na to kod muskaraca? Puno hvala na odgovoru i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bilo bi preporučljivo da i on učini analizu urina. Simptomi infekcije mogu biti svrbež, peckanje, iscjedak, iako se najčešće radi o asimptomatskoj infekciji. Kliconoštvo kod inače zdravih osoba nalazimo u 75% spolno aktivnih osoba. Liječenjem treba obuhvatiti oba partnera.