Utrogestan da ili ne

dandulina

Postovani molim za pomoc,Imala sam sponatani pobacaj 01.06.2014,u osmoj nedelji trudnoce koji je zavrsio sam Po sebi mislim nije bila potrebno kiretaza.od tada imam neredovne cikluse kako kada nekada na 21 dan ciklusa nekada na 32-33 35 dana.U novembru sam imala dva puta menstruaciju ako tako mogu reci jer je oba puta bila obilna bila je 11.11.2014 I opet 22.11.2014.koja je trajala 14 dana. Bila Sam na pregledu UZ I nisu mi rekli sem da je sve ok I da nemam problema za brigu.test na krv I urin sve u redu.tada mije doktor prepisao s obzirom na spontani u junu I neredovne menstruacije i pone kad bolne grudi na duze vreme Utrogestan tablete 200mg x1 od 16 dana ciklusa deset tableta I Ja sam tako I postupila I re kao mije da je moguce da zatrudnim ali na za lost nisam dobila sam tada na 32 Dan ciklusa znaci 23.12.2014 mada pokusavam da ostanem trudna vec duze vreme. Posto nisam bila u mogucnosti da odem doktoru ovog meseca pi tala sam preko telefona dali ce biti ok ako ponovo pijem I ovaj mesec Utrogestan od 16-og dana ciklusa I reklimi da. Pocela sam opet sa utrogestanom ali ovaj put imam problem jer sam na 21 Dan ciklusa opet prokrvarila neko oskudno krvarenje mogu reci svelte boje ali Moram nositi ulozak neznam sta bi to mogla biti dali je to prava menstruacija ili da nije mozda inplatacisko krvarenje jer sam Imala redovne nezasticene odnose. I dali treb am nastaviti sa Utrogestanom s obzirom da krvarim ili sta .izvinjavam se za predug post I unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije menstruacija već probojno krvarenje. Nastavite s uzimanjem utrogestana.