uzv

sajka89

Postovani, bila sam na ultrazvuku i ovo su rezultati: uterus u RVF, pr.57x37 mm, uredne morfologije i eho utiska. Endometrijim 6.6mm.Lijevi ovarijum pr.34x22, sa vidljiva 2-3 folikula pr.12mm i 9mm.Desni ov.izs uterusa pr.27x18mm, sa vidljivim folikulom od 12mm. Iza uterusa nema slobodne tecnosti. Je li moguce da mi je RVF od velikih visina u avgustu bila sam na neke zicare sto prevrcu? ili je mozda od mens.ciklusa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, retroverzio fleksija maternice (RVF) se nalazi u oko 20% žena. RVF znači da je tijelo maternice nagnuta prema dolje i straga. To nije patološko, nego normalno fiziološko stanje. Tijekom života položaj maternice se može mijenjati.

dancy11

Postovani!
Mozete li mi reci koliki najmanji vremenski razmak izmedu dva uzv smije biti, u smislu njegove stetnosti? ( Ne mislim na perijod u trudnoci vec inace i bez trudnoce kad su druga stanja u pitanju ). Dal je cest uzv u raznaku od nekih tjedan dana i u kojem smislu stetan za zenu ?Dal postoji zracenje? Hvala. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovanja, kod ultrazvuka nema zračenja. Ultrazvuk je zvuk koji se širi u valovima kao i svi zvukovi, samo što ga zbog visoke frekvencije koje ljudsko uho ne čuje. Dakle, uzv nije opasan i ne zrači.