vaginalete

Damo01

Postovanje,zanima me imaju li vaginalete ucinka ukoliko nam se dogodi da ih nismo duboko uronuli?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda se ne resorbiraju gdje trebaju i nedovoljno te je učinak manji.

Poštovani, koliko vremena treba proći nakon što sam stavila vaginaletu da bih mogla imati spolni odnos?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tijekom korištenja vaginaliteta sugerira se da se nemaju odnosi. Stoga se toga pridržavajte.

Krivo sam se izrazila, htjedoh pitati koliko vremena mora proći nakon zadnje* popijene vaginalete da bi se moglo stupiti u odnose?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nadam se da ne pijete vaginalete! Vaginalete su lijekovi koji se koriste isključivo za rodnicu.
Dan dva nakon zadnje vaginalete možete imati odnose.

Koristim ih pravilno, ne pijem ih, samo pogreška u izražavanju.
Hvala na brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

tonkica123

Postovani, zanima me dali mogu imati spolne odnose dok koristim vaginalete betadine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo sa zaštitom.

tonkica123

Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jedna maja

Postovani, zasto se prilikom stavljanja vaginalete aplikatorom dole kao zacepi i osecam da se aplikator jedva pomera a da pritom nisam suva tek posle postane prohodno i uleti gde treba.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ja ne znam. Nisam vidovit. Očito nešto krivo radite.

bbb1

Postovani,
Dobila sam klitromazol vaginalete,tri vaginalete u pakovanju. Jucer prije spavanja sam stavila prvu vaginaletu i jutros kad sam se probudila nije se nista istopila. Zanima me sto da sada napravim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, namočite je vodom prije stavljanja.

stels02

Postovani
Po nalazima briseva mi je nadena ureaplazma te mi je ginekologica propisala vaginalete Geonistin al posto mi ih je propisala preko telefona imam par pitanja. Dali ce samo ta jedna kutija izljecit bakteriju? Posto neznam kolko je dugo imam dali sam neplodna? Sto treba napraviti partner posto on ima isto te neke tockice izvana po glavicu a ja po usnicama? Dali postoji mogucnost povratka bakterije? Hvala na odgovorima happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ureaplazma je uvjetno patogena bakterija, što znači da je najčešće asimptomatska, ali može izazvati simptome kao što su bol, svrbež, peckanje, a u rijetkim slučajevima oštećenje jajovoda. U trudnica može izazvati upalu plodovih ovoja (korioamnionitis). U većine žena ureaplazma neće izazvati nikakve smetnje.Količinu bakterije veće od 10 na 4-tu treba liječiti. Ispod te koncentracije liječenje nije neophodno. Terapija koju ste dobila bi trebala djelovati. To će se vidjeti na ponovljenim brisevima. Ukoliko se infekcija liječi, tada treba liječiti oba partnera.

stels02

A kako mogu dobiti terapiju za partnera? Zvala sam ponovo ginekologicu ali mi je rekla da on mora ici doktoru opce prakse ili mi je ona ipak trebala propisat?

Ivo Balenović, dr. med.

Partner treba ići svom liječniku.