vaginalete polygynax

AmberRose

Postovanje !
Ovako, skoro sam trebala raditi PAPA test, medjutim kad sam dosla kod ginekologa, vidjela je pojacan bijeli sekret i dobila sam na recept Polygynax vaginalete ali da smo koristim 6 dana. Nakon tih 6 dana otisla sam na kontrolu (zavrsila sam s terapijom 5 dana pred menstruaciju, znaci 19.12.'13) i doktorica je rekla da je sve u redu samo da cu pred menstruaciju ponovo imati pojacani bijelo sekret. Taj dan sam imala nezasticen odnos s prekinutim snosajem, 23.12.'13. Trebala sam dobiti menstruaciju 25.12'13. Pored toga sam i pila tablete za zeludac Ranibos. Sad pijem ferum jer mi je zeljezo 4.7 sad. Kasni mi vec 11 dana, uradila sam 9.dan test trudnoce (test trakice ), oba su bila negativna. Na prvom se pojavila jedna blijeda linija, na drugom jedna normala ljubicata. Opet sam skepticna i ako je decko siguran da trudnoca nije. Zanima me da li imam razloga za zabrinutost i da li je sve to moglo utjecati na menstruaciju?
Hvalaa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako, a koji je uzrok odavde zaista ne znam.

Dejana123

Dobar dan.Pre nedelju dana mi se pojavilo crvenilo na vulvi i jak svrab..Kad sam otišla kod ginekologa uradila mi je bris,i pošto sam imala pojačan sekret prepisala mi gynofort,ali ja nisam kupila još tu kremu..a danas sam bila na kontroli i doktorica mi je prepisala polygynax vaginalete 6 dana da ih koristim,ali trebam dobiti menstruaciju za dan dva,pa me interesuje da li trebam da sačekam da me prodje menstruacija pa da prvo iskoristim onu kremu gynofort i nakon 6 dana da onda tek iskoristim te vaginalete? Ili se vaginalete mogu koristiti tokom menstruacije? ali da li ste ta krema može iskoristiti i posle polygynax-a ili mora pre? Mada meni se to crvenilo i svrab skroz povuklo.. HVALA UNAPRED happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tijekom menstruacije možete se mazati kremom izvana, a vaginalete tek možete koristiti po završetku menstruacije.

Kanita988

Poštovani,
U 12-toj sam sedmici trudnoce i imam pojacan sekret te mi je doktor propisao Polygynax vaginalete. U upustvu sam procitala da se ne preporucuje trudnicama, tako da ne znam sta sada da radim, da li da ih koristim ili ne? Molim Vas ako mi mozete dati odgovor? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

ivee28

Poštovani,
dijagnosticiran mi je CIN I i liječnik mi je propisao terapiju 2x kutije Albothyla i 2x Polygnax te nakon toga još i Betadin. Uputio me da koristim dva dana zaredom Albothyl te treći dan Polygnax, a kad sve potrošim Betadin. Zanima me da li je to djelotvoran način jer u uputama za oba lijeka piše da se koriste svakodnevno, a dodatno za Albothyl da se ne smiju koristiti duže od 9 dana?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte svog ginekologa u svezi s terapijom.

Maarijaa911

Postovani,

Imam veliki problem sa cestim gljivicnim vaginalnim infekcijama. Trenutno nemam vremena da odem kod ginekologa, a idem zaista redovnije nego sto je i potrebno. Hocu da kupim neki antimikotik za Candidu. Da li je ok da uzmem polygynax posto je bas jaka gljivicna infekcija, ili da uzmem neke koje sadrze samo antimikotik? Sigurna sam da je samo Candida.
Hvala unapred na odgovoru.

Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako možete pokušati s navedenom terapijom.

SanjaNika

Postovani,

Ginekolog mi je prepisao Polygynax vaginalete zbog colpitisa (12dana x 1). Koristim ih 5 dana, Tokom dana nemam sekreta, al kad stavim tabletu, imam previse sekreta, a ove sam noci imam i malo krvi. Izvinjavam se zbog loseg pisanja, ja sam iz makedonije.

Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je normalno. Postupite prema savjetu svog ginekologa.

mabar1kn

Poštovani
Radila sam papa-test kod svoje ginekologinje,u međuvremena sam otišla na pregled kod drugog ginekologa,i samim pregledom mi je propisao vaginalete Polygynax ,jer imam pojačan iscjedak,počela sam ih koristiti,a nakon toga mi je moja ginekologinja javila rezultat papatesta,da imam malu upalu i da koristim vaginalete macmiror,i da ponovim papa test za pola godine,nisam joj rekla da sam bila kod drugog ginekologa,pa me zanima da li da koristim i ove druge kad završim s polygynaxom ili ne moram
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne morate. Kad završite s terapijom poligynaksom to je to.

Rose94

Poštovani,

Rezultat papa testa mi je stigao i doktorica je rekla da je u pitanju jača upala. Propisala mi je polygynax vaginaalete, i rekla da dođem za 6 mjeseci. Zar se papa test ne bi trebao ponoviti poslije korištenja terapije? Da vas pitam da li trenutna upala može biti razlog nemogućnosti začeća ,u braku sam godinu dana i prije nikad nisam bila kod ginekologa i odnose sam počela da imam stupanjem u brak. Da li su nezaštićeni odnosi dozvoljeni prilikom upotrebe vaginaleta? Imam i dismenoreju menstruacije su mi toliko bolne da plačem od bolova. Pijem neofen forte tablete ,pročitala sam na privremenu nneplodnost da li je to tačno? Šta koristiti u zamjenu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bakterijska infekcija u ginekološkom sustavu može smetati implantaciji. Sugeriram cervikalne briseve. Probajte s Ketonalom, Nalgesinom ili Ibuprofenom za dismenoreju.

Malena1809

Poštovani,prije dva tjedna sam imala gusti bijeli sirkasti iscjedak i uzela sam u ljekarni canesten vaginalete i kremu za sebe i svog partnera. Sada mi se nakon nezasticenog odnosa sa partnerom koji je zdrav te nije imao druge odnose pojavio zuto zeleni iscjedak uz malo jači svrbež cijelog spolovila. Partner nema ništa. Kako da to tretiram bez odlaska ginekologu jer sam tek naručena za mjesec dana? I naravno i kojoj se bolesti radi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s Poligynaxom kroz 6 večeri.

danan

postovanje...zanima me odnos tijekom koristenja vaginaleta polygynax?
procitah ovde na forumu da moze sa kondomom...sto bi se desilo da imam odnos a istovremeno koristim vaginalete?
unapred hvala
srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ništa se ne bi desilo, ali se ne preporuča ukoliko imate jaču upalu. Bolje je izbjegavati odnose.