vaginalne gljivice

ritacool

Postovani,

dobila sam gljivicnu infekciju, nakon terapije canesten 3 od ginekologice sam dobila terapiju plymicolom dvije kutije vaginaleta i dvije kutije kreme, takoder i Diflucan. Medutim, dobila sam i upalu mjehura i cesto moram mokrit, simptomi infekcije nisu prosli ali su se smanjili, zanima dali mi sporo traje izljecenje infekcije zbog upale mjehura?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram da se javite obiteljskom liječniku za terapiju urinarne infekcije. Tada će izlječenje biti potpuno.

stels02

Postovani
Ovaj problem imam vec 2-3 godine 8 otkako sam ove godine krenula s odnosima odlucila sam ga se rijesit.
Radi se o konstantnom svrabu tamo dole,iscjedku kao da imam gljivice, crvenilo, kao neke bjele tockice koje su kada prodem po njika hrapave i jako ih je puno i kao da su mi se povecale usne. Mislim da se radi o gljivicama al neznam kako da se rijesim i dali to uopce jesu one. Trenutno mazem sa Diprogenta kremom i ne osjecam svrab i maknulo se crvenilo al kad ce te tockice nestat?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom moguće je da se radi o gljivicama. Preporučio bih neku od antimikotičnih krema (Canesten, Rojazol, Plimycol, Vagisan Myko Kombi...) i pregled ginekologa.