Vodena cista na jajniku

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio vam je liječnik. Uredovit će vam ciklus i normalizirat hormonski status.

sandramandra55

Pozdrav, mislim da imam cistu na jajniku i moram ići na pregled, ali moja majka želi ići sa mnom. Budući da ne želim da ona zna da sam spolno aktivna ne bih željela ni ginekologinji reći jer su one prijateljice. Sad me zanima ukoliko slažem da nisam spolno aktivna može li ona otkriti da lažem i kako se onda pregled obavlja? Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako kažete da niste spolno aktivna vjerovatno vas neće pregledavati nego će napraviti samo uzv preko trbuha.
Ako će vas pregledavati onda će vidjeti da ste imali odnose.

sandramandra55

I evo ako bih vas mogla zamoliti za nekakvu vašu dijagnozu,čisto da znam što me tamo čeka. Nedavno sam imala ogromne bolove u desnom jajniku koji su se širili po čitavom trbuhu, ali je boljelo tri sata,pa je prestalo,pa sam to nekako i zanemarila..
Nakon toga isjedak mi je jako čudan, nekad i svijetlo zelenkaste boje, imala sam grčeve u donjem dijelu leđa 10 dana prije menstruacije(kasnila je što mi se događalo samo kad sam tek dobila,prije dvije godine) i bolovi su se nastavili evo i do danas,a menstruacija mi je stala prije dva dana. Uz to, inače imam jako obilne menstuacije, ovaj put ju ni osjetila nisam. Unaprijed zahvaljujem.

sandramandra55

Evo molim vas za još malo pozornosti,jer sam stvarno jako uplašena. Na pregled idem u utorak, raditi će mi ultrazvuk i rektalni pregled. Je li može ikako shvatiti da sam lagala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može vidjeti kad vas skine i pregleda.

Vanjka

Poštovanje,

molim Vas za pojašnjenje. Naime, zbog vodene ciste na lijevom jajniku dijagnosticirane uzv pregledom u ožujku, od 16.-25. dc mi je prepisan duphaston. Danas je 24. dc, menstruaciju očekujem 29. ili 30. dc (tako je bilo prethodna tri mjeseca, prije toga je ciklus bio 32 dana) no čitam kako se nakon terapije duphastonom menstruacija očekuje 7-10 dana nakon uzimanja zadnje tablete. Znači li to da menstruaciju očekujem koji dan kasnije ili se neovisno o duphastonu ništa ne mijenja?
Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će nastupiti u očekivano vrijeme.

Vanjka

Hvala.
Pitala bih još nešto, ako ne gnjavim previše. Naime, bolovi u grudima su mi započeli (standarno, kaoi svaki mjesec) 12 dana prije očekivane menstruacije. Budući da sam 2 dana ranije počela piti terapiju ne znam je li to uvjetovano možda time. Budući da me jako bole, prestaje li to nakon zadnje tablete (danas navečer) ili će trajati do menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trajat će do menstruacije.

lenur12

Postovani,

Prije otprilike mjesec dana sam bila kod ginekologa zbog izostanka menzesa, po prvi put u zivotu. Inace imam 43 godine, te gin sumnja da bi to mogla biti predmenopauza. Tada mi je na UZV vidjena cista (nepuknuti folikul) velicine 2,8 cm. Dobila sam terapiju Dabroston i receno mi je da ce cista puci sa narednom mjesecnicom. Nakon zavrsetka terapije prije petnaestak dana imala sam urednu mjesecnicu, te sam mislila da je cista pukla.

Medjutim danas mi je pri UZV pregledu abdomena (radjenom iz sasvim drugog zdravstvenog razloga), uoceno da je cista jos uvijek na jajniku, ali se uvecala pa je sad 3.5 cm.

Molim Vas za savjet sta da radim dalje. Brine me to sto nije pukla prilikom zadnje mjesecnice nego je cak nastavila rasti. Da li da se javljam ginekologu ili da ipak cekam da ona sama pukne? Koliko je opasno ukoliko ona nastavi rasti? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se ginekologu. Svakako dalje savjetujem gestagene.
Ako ne prsne u obzir dolazi i operativni zahvat.

GabrielaSch

Postovani,

Prije deset mjeseci imala sam vodenu cistu na jajniku koja je sama od sebe pukla. Nisam bila operirana, ali sam bila tri dana u bolnici i receno mi je da bi trebala napraviti deset dana pauze od trcanja.. a sad nakon deset mjeseci (skoro svaki dan trcim) osjetim bol na mjestu gdje sam imala cistu, a nakon trcanja ta bol nestane.
Je li to povezano s cistom i postoji li mogucnost da se ponovo pojavi? Trebam li napraviti prrgled kod ginekologa?

Lijep pozdrav i unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite ginekologa da se ustvrdi da se nije vratila.

Lidija23

Postovani doktore, Imam 23 godine. Prvi put sam bila na ultrazvuku, doktorica je pronasla cistu velicine 3.6cm, Ono sto dokt. brine je polozaj ciste posto je nekako na sredini i sto je velika. Poslala me na CA-125, CA-19-9, He4 i na analizu krvi i stitne zlezde. Sve je u redi sa CA-125 i CA-19-9, ali TSH je povisen (0.4-4.0, a meni je 4.76*).
Da Vas pitam koja bi cista bila u pitanju? Cista je na ultrazvuku crne boje.
Jedan doktor kaze vodena, a moja doktorica nista nije rekla osim sto je pominjala vanmatricno, pa mi to nije bilo jasno, i da nije obicna, kao da joj nesto daje sumnju. Boji se steriliteta.
Zna da me sasece bol kod besike i prema levom jajjniku, a menstruacije su mi prvi dan bolne sto nikada mi nisu pre bile kao i u toku odnosa me boli.
Hvala Vam na odgovoru. Veliki pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vodena je. Tsh nije uzrok tome.
Sugeriram kontrolni uzv nakon iduće menstruacije.

Amelica988

Postovani

Prije dva dana sam bila na ginekoloskom pregledu. doktorica mi je rekla da je maternica uredu i lijevi jajnik, medjutim desni je kao malo natecen i ima par malenih cisti (koje valjda nisu opasne, jer su vodene i samim tim pucaju). U biti doktorica mi je rekla da nemam razloga za brigu, jer to je vjerovatno od prehlade. Dobila sam i lijekove Zinnat koje treba da pijem pet dana, dvije tablete dnevno.Kao i da pijem dosta caja (Uvin caj ili brusnica). Medjutim meni nesto ne da mira, ne mogu da prestanem da razmisljam o tome. Htjela sam da vas pitam sta vi mislite o tome? Da li imam potrebe da se ponovo javim doktoru, jer moja doktorica kaze da nema potrebe za tim. Takodje, imam nalaze kod sebe ali mi je tesko samoj procitati i razumijeti. Pa u koliko postoji neki nacin ja bih vama skenirala i poslala nalaz. Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti. Ako vam je kolegica rekla da je sve u redu, mislim da ne trebate biti zabrinuti.

kriss95

Poštovani,
imam 19 godina, nisam rađala.
Na prvom ultrazvuku bila sam 24.6.2014.
Nalaz s ultrazvuka: Lijevi jajnik- 25,9X23,2mm.,mikrocističan
Desni jajnik- 70,9Xx61,3mm.,sa cističnim uključenjem veličine 61,3mm koje je ispunjeno tekućim sadržajem. C.D.om se u stijenkama ciste ne registrira patološke prokrvljenosti.
Preporučena terapija: Provera tablete, 10mg, 2X1 5 dana
zadnja menstruacija prije ultrazvuka je bila od 13. do 18. 5.
Nakon terapije Proverom 4.7.2014. doktor je ponovo uradio ultrazvuk.
Nalaz: tv cd: uterus je u AVF., uredne veličine i građe. Lijevi jajnik: 37,6X20,4mm.,uredan
Desni jajnik: 76,2X65,5mm., sa i dalje prisutnim cističnim uključenjem koje danas mjeri 66,1mm., C.D. om se u stijenkama ciste ne registrira patološke prokrvljenosti.
CA-125: 33 IU/L
Molim Vas da mi napišetesvoje mišljenje. Da li je cistu potrebno operirati ili preporučate praćenje ciste još neko vrijeme. Moj doktor mi je savjetovao da potražim i neko drugo mišljene pa bi i Vaš savjet dobro došao. Zanima me i kolika može biti veličina ciste, a da se još može operirati laparoskopski, da se jajnik ostavi. zašto cista raste, a CA125 je u granicama normale?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem terapiju duphastonom deset dana umjesto provere.
Ako i nakon idućeg ciklusa perzistira cista tada u obzir dolazi i laparoskopija.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 41
Naprijed