Vodena cista na jajniku

iva93

Dobar dan, molila bih Vas za pomoc jer ne znam kome da se trenutno obratim. Prije par mjeseci pocela sam imati probleme nakon velike nuzde, znalo me peckati dosta kada bih se brisala papirom i znao je ostati crveni trag, doktorica je odmah ciljala na hemeroide, poslala na test(3 dana stolice) i bio je negativan. To se stalno jajavljivalo, nekad jace nekad manje, a u zadnje vrijeme doslo je do svrbeza izmedu vagine i anusa, pomislila sam na gljivice, napravila papu briseve i ultrazvuk, jedino sto je bilo lose je cista od 2 cm na jajniku, to je jedino dijagnosticirano pa zato i pisem pod ovu temu. I dalje imam iste probleme, podrucje oko anusa zna dosta svrbiti, ali to kao da se prosirilo i na podrucje oko vagine. Najon spolnog odnosa da ni ne pricam, sve kao da je iziritirano i jako jako pece, cak i mlaz vode kad se tusiram.. Mazem samo nivea kremom ali ne prolazi, ako nazovem ginekologicu reci ce da nemam nista, ali nesto mora bit jer je jako neugodno i neizdrzivo. Kao da se svrbez pretvori u bolno peckanje, a mjesto mi je doista cudno i ne znam kome da se obratim. Molim vas za nekakav savjet, jeli moguce da je neka obicna iritacija ili nesto opasnije? Vec dosta dugo traje a kao da je sve gore i gore, cak za vrijeme menstruacije ulozak iziritira to podrucjesad molim Vas za pomoc

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mažite antimikotskom kremom. Npr. Canesten.

iva93

I zaboravila sam dodati da nema vise krvi jer se nakon nuzde brisem sa vlaznim maramicama, ali evo jucer aam imala odmos i bilo je dosta nadrazeno pa sam dns namazala sa triderm kremom, osjetila aam pod pratom ko neki plik.. Taj svrbez nije stalan, kako kad nekad je jace a nekad ga uopce nemasad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

fibfib2014

Poštovani,
Prije 10 dana sam bila na uzv pa mi je dok rekao da oko jajnika ima slobodne tekucine. Rekao mi je par stvari koje mogu to uzrokovat. Poslao me da izvadim c125 i c19-9 za svaki slucaj, nalaz je bio u redu. Jucer sam dobila menstruaciju koju nisam imala od poroda (prije 5 mj). Inace imam samo taj jedan jajnik koji je policistican, drugi mi je odstranjen zbog dermoidne ciste kada sam imala 21 god. Sada imam 28 god. Imam 2 pitanja happy
Da li ta tekucina je bila zbog ovulacije oko jajnika, posto sam dobila menzis?
Da li bi mi vi savjetovali da pijem kontracepciju kad prestanem dojit zbog tih cisti na tom jednom jajniku, pila sam ih i prije nego sto sam zeljela ostat trudna?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovor je potvrdan na oba pitanja.

iva93

Nije mi se poslao odgovor, hvala Vam puno evo jucer sam bila kod ginekologa, pojavili su mi se crveni pristici, rekla je da ne izgleda kao herpes ali sam dobila herplex kremu... Zanima me postoji li ikakav test za herpes? Pretraga krvi ili urina? I dali je moguce da je problem povezan sa kozom? Neki osip ili alergija, ne mogu hodati niti sjediti. Hvala Vam jos jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete vaditi krv i dokazat ga.

mala plava 11

Postovani! Imam zakazanu laparaskopsku operaciju ciste na desnom jajniku za sljedeci tjedan tocnije 04.02 problem je u tome sto od juce osjecam peckanje i blagi svrbez prija sam imala kandidu pa me sad ovo pdsjeca na to jako slican osjecaj iako nevidim nikakav iscjedak.. I sad me zanima dali bi ja smjela na svoju ruku uzeti canesten vaginalete 3 sa obzirom na skoru operaciju dali uzimanje canestena moze utjecati lose na operaciju stim da bi danas krenula uzimat ih. Unaprjed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzeti Canesten vaginalete i kremu.

www

Poštovani, budući da sam imala folikularne ciste, možete li mi napisati

koji dan ciklusa se najbolje vidi na uzv folikularna cista na jajniku? Postoji li mogućnost da je tu a dr je na uzv ne vidi? Pogotovo pred menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam . Ponovite UZV pregled nakon menstruacije, 8.ili 9. dan ciklusa.

sydney

Postovani pre pola godine mi je usnovljena cista na levom jajaniku koja je bila oko 4.8 cm drugi pregled oko 2 cm treci oko 3.8 cm i sad zadnji oko 2.2 cm .Ginekolog je ustanovio da se radi o cokoladnoj cisti endometriosa i predlozio mi je operaciju i izvadio mi je test za marker koji je CA 125 98 i roma postmenopause 27 i predlozili su mi da vadim oba jajnika i matericu jer se boje da nije u pitanju cancer..pap test je u redu ja sam jako zbunjena neznam sta da radim i zakazala sam drugog ginekologa da vidim njegovo misljenjevolela bih ako bi ste vi mogli da mi date vase misljenje unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko vam je godina? Svakako da treba ići poštedno i napraviti hitnu biopsiju tijekom operativnog zahvata te ovisno o tome odlučit se na manje ili više opsežan zahvat.

sydney

imam 41 jednu godinu da li vi mislite da je neophodno izvrsiti operacioni zahvat

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neophodno je. No treba napraviti i MR zdjelice prije operativnog zahvata.

mawa

Poštovani,
Imam 28 godina, nisam rađala i nisam imala abortus. Imam cistu (hiperehogenu) na lijevom jajniku veličine oko 2 cm od 2011. Godine. Kontrolirala sam je redovno i na kontroli u decembru 2014 bio mi e povišen ca125 i iznosio je 80. Javila sam se u bolnicu i dr mi je savjetovao da ponovim ca125 u februaru i iznosio je 40,2. Za dr to nije ništa zabrinjavajuće al kako je cista dugo tu i kako sam strašno uplašena predložio je laparaskopija. Jajnik mi neće dirat. Sada sam u fazi prikupljanja nalaza. Često sam imala upale mokraćnih kanala, u zadnje vrijeme osjećam bol s lijeve strane malo iznad jajnika i u predjelu lijevog bubrega, a i češće idem u wc mokriti (ne peče me prilikom mokrenja i mokrim normalno). Interesuje me da li mi možda cista izaziva učestalo mokrenje i bol s lijeve strane jer se ona nalazi na lijevom jajniku ili se ipak radi o upali mokraćnih kanala? Da li mogu ići na laparaskopija ako nalaz pokaze da imam bakterija u urinu?
Također sam po prirodi tremaros i od uzbuđenja mi srce počne jače lupat i tijelo mi počne drhtat, a kako se strašno plašim operacije, brine me da se previše ne uzbudim pred operaciju i da me zbog toga ne mogu operirati. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista te veličine ne uzrokuje te bolove. Ako bude bakterija u urinu odgodit će vam operativni zahvat do daljnjeg.

sb34

Poštovanje, prije 1,5 mj na uzv mi je otkrivena cista 3*3 cm, nikad nije pravila probleme., niti sam imala bolove. Ciklus redovit. Popila sam Primolut nor . 3 dana imala sam konstantno bolove u predjelu tog jajnika, tipa probadanja i osjecaja grcenja. Potom se jucer pojavio svijetlo crveni iscjedak i tegobe su nestale. Danas sam dobila i menstruaciju koja je bolnija nego inace. Za 10 dana idem na uzv, no zanima me vase misljenje, kolika je mogucnost, po ovome sto sam navela, da je cista pukla?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se radilo o vodenoj folikularnoj cisti, šansa je velika.

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 41
Naprijed