Vodena cista na jajniku

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista. To je vjerovatno i uzrok kašnjenja menstruacije.

kiki92

Postovani stigli su mi rezultati pa me zanima znacenje?
tumor marker c125 -27
c protein- 5,52
beta hcg-52
na ultrazvuku su mi rekli da imam nesto iznad desnog jajnika... hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta hcg dokazuje trudnoću. Ako imate tvorbu iznad jajnika moglo bi se raditi možda o vanmaterničnoj trudnoći. Morate biti pod kontrolom daljnjom i javite se obavezno ginekologu.

kiki92

radjena mi je kiretaza pre jace od mesec dana pa ne verujem da se radi o trudnoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon mjesec dana od kiretaže beta hcg mora biti nula.

kelebek

Pozdrav, ovako u petak sam bila kod ginekologa,na desnom jajniku imam cistu velicine mandarine,veoma jake opne i guste tekucine,dobila sam da pijem dabroston 2x1-7 dana i kontracepciju diane35 5-ti dan menstruacije 3 mjeseca,medjutim nakon 3 dana pijenja dabroston tableta pocelo mi je lagano krvarenje,nesto kao sekret koji sadrzi sukrvicu,pa me zanima imam li razloga za brigu,zasto se to pojavilo i da li da nastavim piti tablete do 7-mog dana kao sto jr i doktorica rekla?
P.s. zadnja menstruacija 11.03 , te redovni odnosi
Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s uzimanjem. Jeste li radili test na trudnoću ili beta HCG da ne bi bila vanmaternična trudnoća!

kelebek

Da radila sam 2 razmak od 7 dana s jutarnjim urinom i bili su negativni,znaci da nastavim uzimati kao sto je i doktorica rekla 7 dana.

kelebek

I da zanima me posto sam radila vaginalni ulutra zvuk,da li bi se vidjela trudnoca?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite kako vam je rekla. Da, vidla bi se. LP.

tommy777

Postovani,
zanima me do koje velicine se endometrijska cista moze izvaditi na laparoskopski nacin, te dali se na isti nacin moze odstraniti i jajnik ukoliko bude potrebno?
Hvala Vam najljepsa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema gornje granice. Može se izvaditi i jajnik svakako laparoskopski.

Anisija

Pozdrav,
ginekolog mi je trenutno na godišnjem odmoru pa vam pišem kako bih se smirila ili odreagovala na vreme.

Imam 24. godine. Menstruacije mi stižu uglavnom na 28. dan, traju dva - tri dana i izdržljive boli su.
Ovaj mesec je sve drugačije pa sam se uspaničila.
Naime, slučajno sam primetila da sam imala ovulaciju dosta ranije nego što bih trebala i kako sam pretpostavila da će biti, menstruacija je takođe poranila ( na 26. dan )
Ono što me zabrinjava jeste količina krvi i dužina trajanja.
Drugi dan sam imala dosta ugrušaka koje inače nemam, a evo danas je 4. dan i još uvek traje. Šta više, nađe se poneki manji ugrušak čak i danas plus boja krvi je čisto crvena umesto tamna kakva obično bude pri kraju. I ponekad me zaseče desni jajnik pa se više preplašim nego što zapravo boli. Što se tiče same menstruacije za ova 4 dana, bila je manje bolna nego inače.
Da li može biti neka cista u pitanju ( poslednji ultrazvuk sam radila pre 8 meseci, sve je bilo u redu ) ili više lakša prehlada, stres i slično?
Ne pijem kontracepciju niti sam je koristila, ne uzimam nikakve druge lekove niti sam u skorije vreme imala promene u telesnoj težini.

Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je cista, anovululacija, polip, miom,adenomioza i slično. Za sada ne trebate ništa poduzimati. Vidjet ćete na idućoj menstruaciji kakva će biti.

panta

Postovani,

vec sam vam pisala vezano uz kasnjenje menstruacije pa bi sad jos samo provjerila neke stvari.
Zadnju menstruaciju imala sam 09.04. Zadnji odnos 26.04.
Test sam radila 19.05. prvim jutarnjim urinom, bio je negativan.
Bila sam na ginekoloskom pregledu u petak 22.05. i na uzv.

Ginekolog je na uzv utvrdio 4 cm cistu na desnom jajniku te mi je prepisao Duphaston 2x1 tokom 5 dana.

Da li je cista uzrok kasnjenja menstruacije te da li sa sigurnoscu mogu iskljuciti trudnocu? Da li bi se vidjelo nesto na uzv nakon 6 tjedana kasnjenja menstruacije?
Oprostite sto to pitam vas, ali ginekolog mi bas nije previse komunikativan.

Unaprijed hvala i pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vidjela bi se trudnoća. Cista je uzrok kašnjenja menstruacije.

tommy777

Poštovani,
posto sam prebacila laparoskopsku operaciju endometrijske ciste na jajniku za jesen, zanima me dali se mogu slobodno kupati i suncati, dali su dozvoljene masaze, i dali se smiju jajnici, u slucaju kad su bolni grijati termoforom?
Hvala lijepa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je dovozvoljeno, nema restrikcija u bilo kojem pogledu.

marijjab

Na ginekoloskom pregledu su mi uocene 2 ciste na jajnicima. Jedna od 3,4 cm, a druga og 1,7. Obje su paucaste ciste. Preporuceno mi je da uradim markere. Da li su paucaste ciste opasne po zdravlje, odnosno kakva je razlika izmedju njih i tzv vodenih

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu paučinaste, nego su na UZV paučinastih odjeka. Savjetujem markere i UZV kontrolu iza menstruacije.

Nazad
1 ... 23 24 25 26 27 28 ... 41
Naprijed