Vodena cista na jajniku

lara28

Pozdrav,
mozete li mi reci dali je uobicajeno lagano krvarenje nakon laparoskopskog zahvata na jajnicima i koliko moze trajati?
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate mi reći više detalja. Što se točno radilo tijekom zahvata, u kojem dijelu ciklusa je rađen i sl.

lara28

Postovani,
odstranjena je endometrijska cista te provjerena prohodnost jajovoda, zahvat se radio na 10 dan ciklusa!
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebala brinuti. Radi se o probojnom krvarenju, često se viđa kod navedenih zahvata.

lara28

Molim Vas doktore,
po Vasem misljenju, koje je optimalno vrijeme oporavka nakon laparoskopije( cista uklonjena) i kada se zena moze vratiti uobicajenim aktivnostima, izuzev tezeg fizickog rada i dizanja teskih predmeta, te dali bi iduca menstruacija trebala doci po planu ili ranije tj.kasnije?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

2-3 tjedna.

d77

Postovani dr,
majka sam 10-mesecne bebe i imam problema sa ciklusom. Naime, isti se vratio 6 meseci nakon porodjaja i evo vec 4 meseca ja krvarim na svakih 15-ak dana po 4-5 dana. Srecom, te je oskudno. Uradila sam pre par dana UZ pregled i dr je video 6 cisti, najveca od 56mm, 37 i 2 ciste od 23 i 2 od 21mm. Predlozio je kontraceptive, ali to bi znacilo i prestanak dojenja. Kako mi je izricito zabranjena upotreba kontraceptiva od strane hematologa i endokrinologa, zbog mutacije na PAI genu 4g/4g i Hasimoto sindroma, ja sada ne znam sta da radim. Takodje, smatram da je suludo biti na kontraceptivima do menopauze, jer sa nepucanjem folikula u vreme ovulacije imam problema zadnjih 15-ak god.
Pozdrav, Dragica S., 38 god.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram gestagene preparate koji ne smetaju dojenju. Konzultirajte svog ginekologa.

Budapest

Poštovani,

S obzirom da svako malo imam problema s vodenim folikularnim cistama na jajnicima koje odu s korištenjem hormonske terapije, ali i ponovno nastaju, a pokusavam ostati trudna - da li postoji neka pretraga koju bi jos trebala napraviti da se vidi zašto mi se stalno javljaju te ciste.

Napominjem kako često napravim hormonske pretrage, spolnih hormona, štitnjače i slično i ne bude nekih značajnijih problema, uglavnom je sve u granicama normale.

Inače od adolescencije imam PCOS.

Zahvaljujem unaprijed.

Idili

Poštovani,

naime imam već više godina vodenu cistu na desnom jajniku promjera 12x12 i napokon sam se odlučila za operaciju i sve sredila za istu, u roku od dva tjedna trebala bih ići na operaciju međutim, prilikom brojnih pretraga koje sam trebala napraviti za laparaskopiju, sve je uredno od krvi do srca, samo su u urinu našli E.coli 10 na 3 CFU/ml i sad sam dobila antibiotik. antibiotik bih trebala piti 7 dana, i onda tek 10 dana nakon terapije mogu ić ponovo na pretragu urina, znam da moje pitanje nije toliko vezano uz cistu, al nijedan topic nisam mogla naći, a zapravo me zanima, ja nemam tolkio vremena čekati novi nalaz zato što mi je operacija dogovorena za 10 dana, pa me zanima da li je nužno da se zbog takve stvari odgađa operacija te ciste, (zbog anestezije) ?

hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Budapest ne postoje testovi za to.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Idili to morate dogovoriti s anesteziologom. On daje placet za operaciju.

tommy777

Postovani, 30.09. mi je laparoskopski odstranjena endometrijska cista s jajnika, te je patohistoloskom analizom ista i potvrdena. Zanima me kada mogu imati spolne odnose, te koju terapiju mi preporucujete da se cista opet ne pojavi, jer cu morati na ivf posto suprug ima oligoasthenozoospermiju? Kada uopce mogu planirati taj postupak i koliko bi trebalo proci od operacije? Moze li se endometrioza drzati pod kontrolom samo redovnim pregledima bez lijekova, posto cemo trudnocu pokusati ostvariti i prirodnim putem dok se ne odlucimo za ivf?
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par mjeseci je dovoljno da krenete na trudnoću.Lijekovi koji se daju a to su hormonska kontracepcija, visanne i sl. Uz iste nije moguće ostvariti trudnoću.
Ev. možete uzimati gestagene. Dakle bit ćete dalje bez terapije.

hohoho

Postovanje, pijem yazz pilule dugo, oko 2 i po, 3 godine. Ove godine u januaru mi je bila oskudna menstruacija, tj skoro da je nije ni bilo. Posla sam kod ginekologa i rekla mi je da sacekam da ispijem ovu kutiju i da napravim pauzu jer je moguce da je zasicenje organizma. Medjutim, nisam ni tad dobila i posla sam.nakon mjesec i rekla joj da jos uvijek nisam dobila, ali da osjecam mali lagan bol s desne strane. Uradila mi je ultrazvuk, i otkrila da imam cistu velicine 4 cm i da treba da je pratimo, i da batalim svaki fizicki napor, pogotovo podizanje teskih tereta i slicno. Ja sam se vratila na yazz i normalno sam dobila sledd i put. Na leto je posla na odmor i planiram sad kod drugog doktora da podjem, s tim da me svaki dan bar 5 minuta boli, nije to sad jak bol, blago ali se plasim.. Nije mi rekla dr kakva je, ali pretpostavljam da ako je rekla da moze da pukne da bi trebalo da je vodena. Medjutim ona nije pukla evo skoro godinu dana. Postoji li nesto cime mogu da izazovem njeno pucanje. I dalje pijem yazz i imam normalni ciklus.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na pregled. Sugeriram da prestanete na koji ciklus uzimanje Yaza i krenete s uzimanjem gestagena. Vaš liječnik će vam reći kako.
Naravno uz pretpostavku da je cista još tu.

Minkica02

Imam gustu cistu i dobila sam dyphaston da pijem 14.dan ciklusa ali dosla mi menstracija jucer. Znaci dva tjedna nakon menstruacije opet. Da li ja sad smijem pit dyphaston?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne pijete dalje. Po završetku sugeriram kontrolni UZV.

Dina1309

Postovani.
Imam 19 godina. Prije nekih mjesec dana odnosno (12.11.) na pregledu nakon sto nije stalo krvarenje vise od 10dana, ustanovljeno mi je da imam cistu velicine 48x38mm, tacnije dijagnoza: Ovarium cysticum I.dex.Menorrhagia i dobila sam terapiju Microgiynom da pijem 2-3 ciklusa, medjutim nakon prve menstruacije koja je odmah dosla poslije prve popijene kutije tableta, kada su poceli plodni dani javlja mi se krvavi iscjedak i traje vec drugi dan, sa blagim bolovima. Da li bi to moglo biti nesto opasno? Ima te li vi neko objasnjenje, jer bas mi i ne prija da idem opet na pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je probojno krvarenje uz pilule ili prsnuće ciste.

Nazad
1 ... 25 26 27 28 29 30 ... 41
Naprijed