Vodene kozice 10 tjedan

imatrljan

Postovani! Ja se sada nalazim u 10 tjednu trudnoce i dijagnosticirane su mi vodene kozice. Sa sve strane mi drukcije govore netko kaze da ce biti sve ok a drugi totalno suprotno. Molim Vas da mi kazete vase misljenje i ako imate iskustva sa trudnicama koje su prebolile u trudnoci kozice i ako je sve bilo sa bebom uredu.
Unaprijed se zahvaljujem

Ivona

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,prvih 12 tjedana je najvažnije i najosjetljivije vrijeme kad se događa embriogeneza. Ukratko moja je preporuka da se javite na kliniku za infektologiju "Fran Mihaljević" na pregled infektologa. Što se tiče sličnih slučajeva u karijeri, imao sam ih nekoliko i u konačnici sve se dobro završilo. Dakle rodilo se zdravo dijete. Učestalost malformacija ploda je 2-3% dakle kao i u normalnim trudnoćama. Preporučam češće UZV preglede u trudnoći.