yaz

ivanka991

Poštovani, već sam 9 mjeseci na kontracepcijskim pilulama yaz i danas mi se prvi put desilo da sam 4 sata nakon uzimanja 16.tablete iz blistera samo malo bljucnula, nisam povraćala. Trebam li ponovno uzeti još jednu tabletu ili se ova tableta uspjela do kraja apsorbirati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

Danda

Postovani,
doktorica mi je prepisala Yaz zbog neuredne menstruacije i poremecaja hormona. Menstruaciju sam dobila prije dva dana oko 19h i popila tabletu u 22.00 ( pocetno krvarenje nije bio obilno). Do jutra je menstruacija prestala. Nastavila sam piti tablete. Da li je normalno da je krvarenje prestalo. Da li trebam nastaviti piti tablete.
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li je to bila menstruacija. Svakako nastavite dalje s uzimanjem.

Cathi

Postovani, pijem drugu kutiju yaz pilula, zaboravila sam uzeti juce pilulu iz treceg reda, interesuje me da li trebam popiti obje pilule u isto vrijeme i preskociti bjele placebo i odmah nastaviti sa rozim, odnosno novim pakovanjem?
Unaprijed hvala
Lp

Cathi

P. S. Pilula sam zaboravila popiti nakon 23h. Da li i dalje trebam postupiti kao po shemi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte čim prije propuštenu s tom za drugi dan i nastavite aktivne uzimati do kraja a nakon toga bijele preskočite i krenite s novim blisterom.

sibenkica

da jesam već i ona mi je rekla da mogu uzimat ali ako osjetim pogoršanje glavobolja da stanem,evo nalaz,

Dijagnoza-glavobolja

MR mozga uredan

EEG nalaz uredan

neurološki status uredan,preporuka Th.analgetika pp.

Što vi mislite smije li mi ginekolog onda prepisat pilule?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je samo do ovoga, možete.