Yaz i izostanak mjesecnice

bubamara022

Oprostite ako negdje vec postoji isto pitanje ali jako sam zabrinuta.
Naime koristim Yaz pilule 4mj. Prosli sam mjesec umjesto krvarenja na placebo pilulama dobila samo oskudni smedji iscjedak te sam nastavila s uzimanjem pilula prema shemi. Medjutim sada zavrsavam s cetvrtom kutijom,preostala mi je samo zadnja placebo pilula a nije se pojavio ni smedji iscjedak a kamoli krvarenje. Imam li razloga za brigu te dali da nastavim s uzimanjem pilula? Napravila sam prosli mjesec i test na trudnocu te je bio negativan. Uzimam ih redovno s razmakom od 1 ili 2h najvise. Prije sam imala obilne mjesecnice a Yaz mi sluhi iskljucivo kao kontracepcija. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.Ako i izostane što je često uz navedene pilule, dalje uzimate prema shemi kojoj ste i dosad uzimali.