Yaz i proljev

ivanka991

Poštovani doktore danas sam popila 6.yaz tabletu iz novog blistera te 2 i pol sata nakon toga imala proljev. Išla sam samo jednom na zahod pa smatram da to ne bi trebalo predstavljati velik problem. Moram li sutra uzeti dvije tablete odjednom ili sam i dalje zaštićena od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite dodatno čim prije. Dodatna zaštita sedam dana.

ivanka991

Poštovani, a što ako sam dan nakon toga imala nezaštićen spolni odnos? Napominjem da sam išla samo jednom na zahod, trebam li pilulu za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

fluffy.t

postovani, u ponedjeljak mi je pocela menstruacija, a dan prije sam imala spolni odnos s deckom. naime, jucer navecer, 2h nakon sto sam popila 3. pilulu u prvom tjednu imala sam neki kasasti proljev, najvjerojatnije uzrokovan hranom. nisam popila sljedecu pilulu jer sam pretpostavila da nema pretjeranog straha za trudnocom posto je proslo vise od 72h od spolnog odnosa. inace pijem pilule vec godinu dana i ovo mi se prvi put dogodilo. imam li kakvog razloga za brigu? unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako je menstruacija nastupila nakon spolnog odnosa ne postoji mogućnost trudnoće.