Yaz pilule

vale789

Poštovani, vjerujem da vas je već puno pitalo slično pitanje, nadam se da nije problem da mi odgovorite. Termin u kojem pijem Yaz tablete je 17 sati i danas nakon sta sam ju popila oko 17:45 imala sam proljev. Nije bio jaki, ali sam za svaki slučaj popila još jednu tabletu iz blistera za sl.dan oko 21:30. Moje pitanje je da li dalje nastavljam normalno piti tablete, ili da sad pijem svaki dan u 21:30? I dali dalje pijem po planu sve, samo sam smanjila ciklus za jedan dan? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pojte kao i ranije. Neće se ništa dogoditi.

elenpatricia

Poštovani,

Nakon poroda sam pila Yaz pilule 3 god., prestala sam ih uzimati 25.08.2013. , menstruaciju sam ponovno imala 25.09, pa 10.10. (zapravo je to bio smeđi iscjedak koji je trajao 15 dana), menstruacija mi je ponovno bila 11.11. a sad se opet nakon toga 22.11. pojavio smeđi iscjedak. Nije obilno.
Nisam još išla na pregled jer sam željela vidjeti hoće li se ponavljati. Uglavnom, zanima me može li to bit posljedica prestanka uzimanja pilula, do sada sam imala redovite cikluse 28/ 30 dana, planiram novu trudnoću, ali me sve ovo iznenadilo.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Moglo bi se raditi o ovulacijskom krvarenju, cisti i slično.
Svakako savjetujem pregled i uzv.

Lanica89

Postovani doktore, da li smijem uz yaz pilule koristit biljne vaginalete od kantariona? ako ce smanjiti dejstvo pilula kako da se postavim? koliko treba dodatna zastita? Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Iste ne umanjuju djelovanje pilula.

Lanica89

Postovani doktore,
danas bi trebala popiti 6tu aktivnu pilulu ali propisan mi je amoksicilin i neodeksacin kapi. Zanima me ako amkosicilin umanjuje dejstvo pilula:
1) da li ce imati uticaja na ranije ne zasticene odnose? ili samo na buduce?
2) ako smanjuje dejstvo pilula.da li treba dodatna zastita samo tokom koristenja amoksicilina ? ili i nakon koristenja amoksicilina? ( koliko dana?)

U nadi da cete u skorije vrijeme odgovoriti, unaprijed se zahvaljujem .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje djelovanje pilula. Ne brinite.

Lanica89

Doktore posto nisam sanirala upalu uha,,dobila sam novi antibiotik Zinnat? da li on umanjuje i kod njeg kao kod Amoksicilina pise da moze smanjiti. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne spada u skupinu antibiotika koji umanjuju učinkovitost pilula.

rizza007

Poštovani doktore,

s obzirom na veoma oprečne informacije i svakava "čuda" koja se događaju, ljubazno Vas molim za mišljenje. Naime, pijem Yaz odgovorno već pola godine, no prije nekoliko mjeseci imala sam anginu i pila Sumamed. Pitala sam doktoricu tada i rekla mi je da Sumamed nema nikakva utjecaja na djelovanje Yaza. Prije 20tak dana upala se vratila i ponovno sam pila Sumamed (3 tablete), no sada sam dobila informaciju iz drugih izvora da su to "penicilnski antibiotici" te da svakako djeluju na učinkovitost kontracepcije te da se svakako trebala koristiti dodatna zaštita. Tu sam informaciju dobila nakon što sam se požalila na strašan umor koji osjećam i nadutost, a što sam s obzirom na tempo života, prpisala proljetnom umoru. U svakom slučaju, zanima me i Vaše mišljenje.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije penicilinski preparat. Slušajte svoju ginekologicu.