Zaboravljena pilula

ursullaa

Dobar dan,ispričavam se na smetnji. Zaboravila sam uzeti 21.pilulu(Yaz pilule),popila sam ju danas ujutro sa 14 sati zakašnjenja.Pročitala sam i vidjela da imam dvije opcije ja sam odabrala ovu drugu.Popiti ću roze do kraja i baciti bijele i odmah početi sa uzimenjem rozih iz novog blistera!Znači,čim popijem ove počnem sa novima i dalje normalno pijem,jeli tako? Samo što će se menstrualni ciklus promijeniti....Moram provijeriti i kod Vas happy Pijem ih već više od godine dana.Ovaj mjesec neću ni imati menstruaciju ako preskočim bijele?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, tako postupite. Samo koristite dodatnu zaštitu kroz 7 dana.

ursullaa

U redu,hvala Vam!!A dali postoji mogućnost za trudnoću?Imala sam odnose u nedjelju poslije popijene tablete,pijem ih inače u 18 h i u pon.ujutro prije tablete...i danas mi se pojavi neki smečkasti iscjedak :/

ursullaa

I ovaj mjesec neću imati menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da nećete imati. Dakako da se ne radi o mogućnosti trudnoće.

blair0404

Dobar dan,

vjerujem da je ovakvih pitanja bilo mnogo, ali cu se osjecati puno sigurnije ako ga postavim još jednom...

dana 29.03. sam popila prvu tabletu, zadnji odnos je bio 30.03., tabletu koju sam trebala popiti 02.04. u 19h sam popila 03.04., danas u 7:45, znači 12 sati i 45 minuta kasnije... imam li razloga za brigu ? ili je dovoljna samo dodatna zaštita u slijedećem tjednu ?

Unaprijed, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo dodatna zaštita kroz 7 dana.

ursullaa

Poštovanje,imam već nekih 7 smedčkasti iscjedak i danas mi se pojavio s malim tragovima krvi i dosta je obilno..da li je to normalno pošto sam zaboravila popiti kontracepcijsku pa sam preskočila menstruaciju ili je nešto drugo?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da posljedica je neredovitog uzimanja pilula.

ursullaa

Kada bi se trebalo vratiti u normalu?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sa idućim blisterom.

ursullaa

Oke,a sada mi je prošao taj smedčkasti iscjedak i ostao je još uvijek bijelkasti i dosta obilan i malo neugodnog mirisa..da opet nisam dobila upalu rodnice ili je sve to posljedica zaboravljene pilule i nestat će nakon određenog vremena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako, radi se o upali u rodnici.

jankovic

Postovani,
Ja koristim Diane 35, prosli mesec, kada sam imala menstruaciju, pocela sam ih piti treci dan , i koristila zastitu, Tokom celog ciklusa imala sam smedji iscjedak i krvarenje, nakon ispijene 21 pravila sam pauzu 7 dana, i treci dan pauze dobila, menzis mi je trajao 4 dana.

Sedmi dan pauze sam imala odnos, da li postoji mogucnost trudnoce? Ili je zastita potpuna?

Danas sam popila prvu tabletu iz novog pakovanja, 8smi dan posle pauze, ali popila sam je u 8:10 ujutro, umesto u 9 ujutro kako sam pre pila, da li ce to imati kakvih smetnji na smanjenje zastite?

Hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je sigurna. Sve ste dobro napravili. Ne smeta kašnjenje pijenja od sat vremena. Možete imati dalje odnose bez da pazite.

jankovic

Znam da ne smeta ako se kasno popije, znaci ne smeta ni kada se porani sat vremena? Ali to ne treba raditi precesto, tacno ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

ursullaa

Zaboravila sam popiti drugu tabletu(YAZ) popila sam ju i dmah iza nje u treću..tako piše na kutiji i nadam se da je tako oke...sada normalno dovršim blister?Moram provjeriti i sa Vama jer sam nesigurna...
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro je. Dodatna zaštita kroz sedam dana.

AndreaMaani

Postocani, sinoc sam u 9:15 popila 10. pilulu iz 7.kutije. Manje od dva sata nakon toga imala sam lagani proljev, prije 11. Zaboravila sam to i kad sam dosla doma, oko 1:30 u noci popila sam jos jednu pilulu u slucaju da se prijasnja nije apsorbirala.
Zanima me jesam li doro postupila i na vrijeme popila drugu, te trebam li i veceras u 9 normalno popiti pilulu za dans, tj. sutrasnju u pakovanju i kako ce se to ogledati na ciklusu? Hocu li imati menstruaciju tokom pauze? I sto je sa zastitim? Hvala unaprijed