zaboravljena tableta

darmar1611

Poštovani, pijem Qlairu već 3 godine. jučer sam zaboravila popiti tabletu, 18tu, prošlo je više od 24 sata i danas sam popila iduću19 tabletu kako i piše. Ono što me zanima je da li trebam popiti cijelo pakiranje tableta do kraja i onda početi sa idućim pakiranjem kao i uvijek do sada. molila bih vas odgovor, unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo aktivne popijte bijele bacite a nakon aktivnih krenite s novim blisterom.

Malena1809

Postovani, pijem Yaz redovito ( pola sata prije ili kasnije), danas sam na 19. Tableti pakiranja i imala sam sinoc nezasticeni odnos.Nehotice sam je polomila u 3 dijela i popila je 2 sata prije uobicajnog vremena. Trebam li se ponasati kao da sam zaboravila tabletu? LP

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Kontracepcijska učinkovitost nije smanjena.

Malena40

Postovani,
vec duze vrijeme pijem Yaz.Sinoc sam zaboravila popiti prvu placebo tabletu.Da li danas pocinjem sa novim blisterom ili ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, placebo tablete ne sadrže aktivne tvari tako da se ništa ne može desiti ukoliko propustite uzeti bilo koju od njih. Nastavite s uobičajenim uzimanjem, dakle, uzmite još tri placebo tablete, a zatim nastavite s aktivnim tabletama.