Zabrinuta

lildina

Poštovani, trudna sam 20 tjedna i već dva dana imam menstrualne bolove osjećaj kao da će svaki tren krenut mjesečnica i bolove u vagini kao da me steže! Dali imam razloga za brigu??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate. Vjerovatno se radi o kontrakcijama maternice. Sutra odmah na pregled da se isključi otvaranje vrata maternice, infekcija, upala mjehur i sl.

anna122

Poštovani doktore,
Prestala sam piti Yaz nakon 3 godine sredinom 8. mjeseca ove godine, prva menstruacija bez kontrole Yaza mi je trajala 5 dana. Poslije toga sam imala nezaštićen spolni odnos, prekinuti snošaj, 29.8. Menstruacija mi je dosla 29. dan ciklusa te trajala od 19.-22.9. Sada mi je menstruacija dosla 34. dan i trajala od 22.-24.10. Uzela sam test za trudnoću 25.10. i bio je negativan.
Da li se radi o nekakvom hormonalnom poremećaju ili je samo neuravnoteženo zbog nekih drugih čimbenika? Da li postoji šansa za trudnoćom? Da sam trudna ovo bi bio 8 tjedan,pa bih valjda osjetila neke simptome. Da li ima potrebe da otiđem na neke pretrage? Bila bih veoma zahvalna na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus oscilira od 22-35 dana: Ne vidim problema kod vas za sada. Ako će se ciklus "produžiti " dalje možda bi bilo napraviti UZV jajnika i spolne hormone.

anna122

U redu, hvala.
Ali mogućnost trudnoće je svakako isključena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da.

lildina

Poštovani pišem vam opet bila sam kod liječnika i rekao je. Da imam malo kontrakcija i da će prestat uz uzimanje magnezija i uz to gljivičnu infekciju no mene i dalje užas boli u trbuhu i krizma i nakon 4 dana.. i strah je velik

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate napraviti obradu: KS, CRP, uronokulturu, cervikalne briseve, UZV cervikometriju. Vaš ginekolog zna to jako dobro.
Ako smetnje ne prestaju javite se na hitnu ginekologiju.

butterfly1738

Postovanje
Prvi dan menstruacije mi se pojavio neki kao rozkasto crveni iscjedak,rekla bih lagani pocetak menstruacije..bila je normalna trajala 5 dana,te taj 5. Zadnji dan menstruacije se pojavio svijetlo smedi iscjedak sto mi je inace normalno ali nakon njega opet rozkasti..te sam za vrijeme menstruacije imala malo cudne bolove u trbuhu,inace koristim kontracepciju lyndinette 20,imam li kakvog razloga za brigu ili je to normalno?

butterfly1738

I jos jedna stvar
Od menstruacije je proslo 3 dana i danas sam imala odnos te nakon odnosa kad sam isla na wc je na papiru ostao kao bijeli iscjedak sa rozim..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.