Zabrinutost

marija26

Pozdrav
menstruacija mi traje 4 dana 5 samo iscjedak mali imala sam menstruaciju od 2.10 do 6.10
a takoder i spolni odnos 6.10 (zasticeni)
imala sam problema "dole" svrab pecenje itd
u ljekarnoj su mi je preporucili macinu travu
pila sam ju 7 puta najvise
menstruaciju sam dobila 30.10 (obilno) do 1.11 a 2 vec manje a sad pokoja kap
ono sto me zabrinjava je "lazna menstruacija"
povracala sam prvi dan menstruacije i
bradavice kao da su mi malo tamnije
saznala sam da macina trava moze potaknuti ako se pije na trudnocu dali je trudnoca moguca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom radilo se o pravoj mesntruaciji. Nikakve trave ne mogu 'potaknuti' plodnost. Budući da ste imali jedan zaštičeni odnos i to u vrijeme neplodnih dana, mogućnost trudnoće ne postoji.

cirvas11

Poštovani doktore, imam jedno pitanje. Dakle nekidan smo decko i ja imali spolni odnos, koristili smo kondom kao i uvijek. Taj dan je bio jedan od plodnih dana, dakle visoka mogucnost trudnoce, ali to je bilo prije ovulacije. Decko je nakon odnosa primjetio da je malo puknuo kondom sa bocne strane (ne prema vrhu nego nize jel), ali decko nije ejakulirao u mene. Posto smo zeljeli biti sigurni da ne postoji mogucnost trudnoce, sljedeci dan popila sam Ellaone pilulu za dan poslije. Tabletu je kupio decko i gospoda u ljekarni ga je pitala jesam li imala ovulaciju, on nije znao pa je reka da jesam i onda mu je dala pilulu. Zanima me postoji li i dalje mogucnost trudnoce i zasto je bitno jesam li imala ovulaciju sto se tice tablete? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Tableta djeluje tako da sprječava ovulaciju. No čak i ako je došlo do ovulacije i oplodnje, tableta će spriječiti implantaciju zametka u maternicu u više od 95% slučajeva.

cirvas11

Jos samo da nadodam da mi je zadnja mjesecnica bila od 30.10. do 3.11. , ne dobijem je tocno u dan nego varira uvijek (predzadnja je bila 3.10-7.10. . I jos da pitam je li potrebno ubuduce uzimat tabletu ako imamo zasticeni odnos u plodnim danima? Ili je jednostavnije izbjegavati odnos u tim danima?

cirvas11

Oprostite sto sam ovoliko dosadna, ali samo da jos nesto razrjesim. Znaci da je decko rekao ljekarnici da nisam imala ovulaciju, nebi mu ni dala tabletu jer ne postoji mogucnost trudnoce ili? Ne bi uzalud pitala jesam imala ovulaciju, zar ne? Zahvaljujem na strpljenju i brzom odgovoru!

wantababy

Poštovani doktore,

Radimo na bebi, bila sam sigurna da smo pokrili plodne dane no u
ponedjeljak sam bila na pregledu i gin. je rekao danas i sutra radite na bebi i to ce bit to.

Molim vas savjet, ako smo uspjeli, znam da je jos rano pričat o trudnoci,
no mene brine sto danas i sutra imam neke obaveze, izmedu ostalog i košnja trave

moze li vibracija i tezi fizicki rad na bilo koji nacin ometati daljne sazrijevanje, da onemoguci implementaciju?

Unaprijed se zahvaljujem na vašem odgovoru
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za cirvas11, izbjegavajte odnose u plodnim danima ili koristite bilo koju od metoda kontracepcije (tablete, kondom). Tableta zaa dan poslije sprječava ovulaciju. Ukoliko nema ovulacije trudnoće nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za wantababy, rad ne može ni na koji način utjecati na implantaciju.

cirvas11

Poštovani doktore, imam jedno pitanje. Danas mi je dan ovulacije (barem tako kaze aplikacija za menstruaciju), zadnja menstruacija bila mi je od 24. Do 29.12. Koristili smo kondom. zanima me trebam li popiti tabletu za dan poslije iako kondom nije pukao pa da budem sigurnija? Zanima me Vaš stručni savjet. Hvala unaprijed na brzom odgovoru.

cirvas11

Samo da nadodam da smo imali zasticeni odnos zadnj put danas, na dan ovulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto je odnos bio uz primjenu kondoma, nikakva dodatna kontracepcija nije potrebna.

mnek0161

Poštovani, ispričavam se što tema nije vezana za ovaj forum, no onaj potreban nije u funkciji. Naime, imam problem s održavanjem erekcije. Prilikom spolnog odnosa erekcija naglo prestane te se nakon nekog vremena opet pojavi. Frustrirajuće je budući da u ostalim situacijama ( ujutro, samozadovoljavanje ) sve bude u redu. S postizanjem erekcije nemam problema, postignem ju lako i brzo. Da napomenem, nije uvijek tako, no u zadnje vrijeme sve više odnosa završi zbog naglog prestanka iste. Ukoliko biste imali neki savjet, bio bih Vam zahvalan.

Zaki1

Postovanje,zadnju menstraciju Sam imala 24.11 do 2.12. Trebala Sam da dobijem 25.12. Po mojoj procjeni.Ali kasni mi par dana ili cak vise.Grudi su mi jako osjetljive I nabubrene.U ovih zadnjih Dana Sam pod stresom I sikiracijom.Mozete li mi reci sta je u pitanju.Hvals

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani mnek, problemi s erekcijom mogu biti psihički, koji „sjede u glavi“ i fizički, oni koji su povezani sa organizmom. Pošto uspijevate postići erekciju, a pretpostavljam da ste mladi i da nemate bolest krvnih žila ili živaca, kod Vas se vjerojatno radi o psihičkom razlogu. Izostanak erekcije sa psihičkim uzrokom tiče se uglavnom mladih, neiskusnih muškaraca. U liječenju erektilnih smetnji može se koristiti psihoterapija ali i lijekovi. U psihoterapiji najvažnija je komunikacija s partnerom. Za početak savjetujem otvoren razgovor s partnericom,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Zaki1, učinite test na trudnoću. Ukoliko trudnoća nije u pitanju radi se o hormonskoj neravnoteži koja može biti uzrokovana stresom.