Zarastanje rane nakon carskog reza

poloneza123

Poštovani dr. Šakoronja,

prije 3,5 tjedna rodila sam carskim rezom. Rana je brzo i lijepo zacijelila na krajevima, ali se još uvijek nekih 3 cm rubova rane na sredini razdvajaju (prstima, ne na prvi pogled) i to izgleda kao rascijep dubok cca 0.5 cm. Inače nisam imala problema s curenjem rane, suha je od prvog skidanja zavoja.

Je li normalno da dijelu reza treba dulje da se spoji? Brine me taj rascijep... Može li se koristiti nešto da se ubrza "sljepljivanje"? (Imam Contratubex gel ali ne znam kad se smije početi koristiti) Ili će do potpunog spajanja rubova doći samo treba strpljenja?

Inače ranu svaki dan 1-2 puta dnevno tuširam direktnim mlazom po uputi liječnika, dobro je osušim i ništa na nju ne stavljam.

Hvala (i za sva dosad odgovorena pitanja),
srdačan pozdrav!
Neva

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba brinuti ako je rana suha, čista i ne secernira, dakle ako nema upale. Ista će se sljepiti kroz 10-tak dana.