Zašto mi kasni menstruacija?

Crna979

Postovani,
S deckom sam 2 godine i vec vise od godinu dana imamo nezasticene spolne odnose. Naime, trebala sam dobit menstruaciju 11.8, no vec je 6-ti dan nema. Prije 2 tjedna sam imala bol u grudima i osjecala sam se kao pred menstruaciju koja je trebala doci napomenutog dana no bolu grudima je prestala a ni menstruacija nije dosla... Decko uvijek kada osjeti da ce ejakulirat izvadi naravno i nikada nije svrsio u mene. Menstruacija mi je znala kasnit po dan ili dva, ali nikada ovoliko. Nikada se nismoo brinuli, no sada mi nije svejedno, iako se nikad nista nije dogodilo zbog bezbroj nezasticenih odnosa u tih godinu dana. Da li postoji moogucnost da sam trudna?
Hvala unaprijed
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji svakako. Imate odnose bez zaštite, i s tom mogućnošću morate računati.

larica

Dragi doktore,u zadnjih 5-6 mjeseci imam redovitu menstruaciju (26-28 dana). Zadnju mens sam imala 8.7 i trajala mi je 5 dana. Na dan 17.7 imala sam odnos s dečkom i koristili smo kondom. Međutim, nismo sigurni šta se poslije dogodilo jer smo našli kondom na krevetu, blizu nas. krevet je bio mokar, najvjerojatnije zbog sperme koja je izašla iz kondoma ali nisam sigurna da li je sperma došla nekako u kontaku sa mnom. Menstruacija mi kasni već 13 dana i dosta sam zabrinuta. Napravila sam dva testa: jedan 11.8 i 16.8 i bili su negativni. Da li postoji mogućnost trudnoće? Koji su mogući razlozi kašnjenja menstruacije? Zahvaljujem se na odgovoru. lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su testovi negativni, onda se ne radi o trudnoći.
O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte prijašnje posteve koji govore o tome.

Zygomaticun

Sa dečkom sam imala spolni odnos 14. I 15. dan ciklusa, ali smo koristili zaštitu. Medjutim danas je 5 dan kako mi kasni menstruacija, a grudi su mi otečene i bolne. Proteklih dana sam imala bolove u stomaku kao i inače pred menstruaciju, ali još nisam dobila. Da li može trudnoća biti razlog kašnjenja menstruacije ili ipak stres i ostali faktori? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji je uzrok kod vas ne mogu znati no ako je odnos bio prema opisanom, ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

novakovic858

postovani, uglavnom mi je menstruacije redovna, no zadnja dva meseca nije...
imala sam 18.8, pa je zatim bila 11.9, a sada desetog meseca jos nista, odnos sam imala 01.10
koji je razlog kasnjenja sada, a prosli mesec ranije ?
hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome. Koji je uzrok kod vas doista ne mogu znati.

Dejo29516

Postovani
29.8 sam imao zadnji spolni odnos s curom, otada nije dobila menstruaciju. Koristili smo kondom i nisam ejakulirao u nju nego sam izvadio prije. Zanima me da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nije.

Dejo29516

A koji su razlozi onda da joj tako dugo kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stres, cista, naglo debljanje, naglo mršavljenje, pcos, problemi sa štitnjačom. i sl.

Dejo29516

I sta predlazete onda sada? Strah nas je da nije trudna jer joj kasni kao sto sam reko 2 mj a inace je dobije tocno kada treba.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka se javi na pregled. Dobit će gestagene preparate koji služe za izazivanje menstruacije.

Manuel

Poštovani!
Djevojka mi je nevina ali joj menstruacija kasni.
Pa.me zanima koji je razlog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koji je razlog. O uzrocima kašnjenja menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Conthoriana

Poštovani,
Posljednji mjesecnica mi kasni 4 dana, posljednju sam imala 29.10.,odnos nisan imala gotovo 4 mjeseca, a i tada je bilo uz koristenje zastite. Naime prije negdje dva tjedna, decko je ejakulirao po trbuhu, ali mislim da nije nigdje dalje procurilo. Inace ciklus obicno traje oko 25 dana, no nekad bude i 28.
S obzirom da sam imala ispite i problema s koljenom, da li je moguce da kasni zbog stresa, jer ne vjerujem da je trudnoca moguca.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste spolno aktivna četiri mjeseca onda se ne radi o trudnoći. O ostalim mogućim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima koji govore na tu temu.

Conthoriana

Danas kroz jutro se pojavila mjesecnica (dakle, 9 dana kasnjenja) koja varira od normalne crvene do svijetlije boje (gotovo narancaste), trbuh me boli jako kao ponekad u vrijeme mjesecnice. Ali ono sto me je zabrinulo je sluz koja se pojavljuje. Krvarenje nije nešto obilno, ali nikada mi nisu obilne i traju 4-5 dana. Da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da je.Pratite dalje izgled i trajanje menstruacije.

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 27
Naprijed