Zašto mi kasni menstruacija?

Babyy

Postovani,
Zanima me mogu li ciste na jajnicima, upala mokracnih kanala, proteini.. uticati na test za trudnocu?
Menstruacija mi kasni 7 dana, inace nije redovna. Radila sam dva testa jedan navece, jedan u jutro i oba su bila negativna. Inace zadnju menstruaciju sam imala 28.3. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na datum zadnje menstruacije test bi pokazao da se radi o trudnoći.

Black angel

Nisam sigurna jeste li dobili jucer moju poruku ili ne al ponovit cu jos jednom.. Dakle ovako zanima me dali je moguce da mi menstruacija kasni zbog upale mjehhura koju lijecim antibioticima, zadnjih par tjedana mi je bilo stresno(živciranje zbog posla itd) imam policisticne jajnike koje ne lijecim nicim jer mi je ginekologica rekla da nema pptrebe za tim, menstruacija mi je trebala doc 6.6. No nije došla također imala sam na dan ovulacije ne zasticen odnos u kojem nije doslo do ejakulacije no ipak da budem sigurna danas sam napravila test za trudnocu i bio je negativan, sad me zanima dali je mozda bilo prerano za taj test i kolika je mogucnost da je pokazao krivi rezultat? Molila bih da mi odgovorite što prije hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Većina testova detektira beta hcg u vrijeme izostanka očekivane menstruacije, tako da je test najvjerojatnije točan.

mimi1306

Pozdrav,
Imam redovne zasticene odnose s deckom, je li moguce oralnim seksom kratko prije stavljanja kondoma(bez ejakulacije) i onda nakon stavljanja kondoma da se spermij na taj nacin prenese? Mjesecnica mi kasni tri dana, grudi me obicno bole prija dolaska menstruacije sto sada nije slucaj i izlucujem puno iscjedka (bez mirisa, bijel) vise nego inace. Nisam izlozena stresu, ne vjezbam naporno..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća na taj način nije moguća.

Soul44

Postovani, inace imam radovne cikluse svaki 28 dana, mozda dan dva odstupanja... sada mi kasni vec 6 dan menstruacija, svih 6 dana imam simptome Pms-a i osjecam kao da cu svaki cas dobiti mensturaciju (bolne grudi, akne, promjena raspolozenja, probadanje u donjem djelu trbuha)... spolni odnosi ovaj mjesec bili su rijetki, a ni za jednog ne mogu reci da je bio riskantan. Prije dva dana, odnosno, 4 dan kasnjenja menstruacije napravila test jutarnjim urinom koji mi je polazao jasan minus. Da napomenem, imala sam stresan period ovaj mjesec, kako poslovno tako i privatno. Pa me zanima jel moguce da je stres toliko utjecao na moj ciklus? Naravno, ovaj tjedan planiram posjetiti ginekologa, ali priie svega me zanima vase misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, psihički razlozi, točnije stres su najčešći uzroci poremetnje menstruacijskog ciklusa.

Postovani,
Imam redovit menstrualni ciklus svakog 25-og u mjesecu i traje oko 5 do 6 dana.
Decko i ja smo se 5.7, zadovoljavali dodirivanjem intimnih podrucja (nevina sam) , ali nije bilo ulazenja, nakon toga je on svrsio pored mene(ne na mene) i to je bilo sve nakon toga nije bilo vise dodirivanja. Mene brine sto mi mjesecnica kasni vec 5-ti dan a nikad mi se dosad to nije desilo, da li postoji neka mogucnost da je dio sperme doslo do rodnice sa posteljine ili nekim drugim putem. Imam vec danima sve simptome kao pred svaku mjesecnicu , bolne i otecene grudi i bijeli iscjedak.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom nema nikakve mogućnosti da je došlo do trudnoće.

Mnogo Vam hvala na odgovoru, veceras sam napravila i test radi sigurnosti koji je pokazao negativno. Ima li potrebe da ga radim ponovo jer je preporuceno raditi ujutro. To bi bilo sve sto me zanima, i jos jednom se zahvaljujem.

Ana995

Postovani,
ciklus mi uobičajeno traje 28 dana. 6. dan ciklusa sa dečkom sam imala peting i ejakulirao je po meni, te je dio tekućine završilo na mom vanjskom spolovilu. Odmah nakon toga sam se išla istuširati, inače sam nevina.
Sljedeći dan sam u panici za svaki slučaj popila ellaone.
Nekoliko dana prije očekivane mjesečnice osjećala sam bol u donjem dijelu trbuha, te otečenost grudi i trbuha, kako mi to inače bude u pms-u. No, mjesečnicama mi kasni već peti dan. Također, u posljednjih mj. dana sam dosta pod stresom.
Molim vas ako bi mi mogli reci dali postoji ikakva šansa za trudnoćom u toj situaciji? I koji su mogući razlozi što mi kasni mjesečnica?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Dana09, nema potrebe za novim testom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ana995, prema navedenom šanse za trudnoću su minimalne. Vjerojatnije je da je stres uzrok kašnjenja menstruacije..

Ana995

Postovani,
zahvaljujem vam na odgovoru. Zanima me još s obzirom da mi je ciklus inace 28 dana, a to se dogodilo 6. dan...dali mi je to uopće bio plodni dan? Te...dali je moguće kašnjenje mjesečnice zbog ellaone?

Ana995

Također, zaboravila sam napomenuti. S obzirom da mi je mjesečnica bila pred kraj za vrijeme cjelokupne situacije nosila sam tampon. Dali na taj način još uvijek postoji ikakva šansa da se radi o trudnoći?
Ispričavam se što postavljam toliko pitanja i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tada ste bili u neplodnim danima. Tampon je još jedan dodatni razlog da nije moglo doći do trudnoće. EllaOne može poremetiti ciklus.

Cvicka

Postovanje, menstruacija mi kasni 8 dana, inace je neredovna plus radimo na bebi.
Prije par dana mi se pa wc papiru pojavila blijedo crvena krv i imala sam osjecaj kao da cu dobiti kao sto i inace bude. Medjutim to je prestalo i ponovo juce je isto bilo, radila sam test na trudnocu oko 3 popodne i negativan je.
Sta bi moglo biti, dali test moze pogrijesiti?

Ajrish

Poštovani, imam 30 god. Zadnja menstruacija je bila 1.9.Zadnja 4mj menstruacija kasni po 10ak dana. U 8 mjesecu je nisam ni dobila. U dva mjeseca sam se udebljala 5kg. Ginekolog kaže da je to od stresa i da je u granicama normale. Je li vrijeme da mijenjam ginekologa i da radim pretrage štitnjače i slično? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Cvicka, preporučam da ponovite test s prvim jutarnjim urinom.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 27
Naprijed