Zašto mi kasni menstruacija?

tiv2710

Postovani, imamo jedan problem. Ja i moja cura imali smo spolni odnos 8.12, sto je bio zadnji dan njene menstruacije, 23.12, 28.12 i 27.1. Izracunali smo, ni jednom nisu bili plodni dani, i ni jednom nije doslo do ejakulacije bez kondoma. 23.12 i 28.12 smo neko vrijeme bez kondoma, ali nije pritom doslo do ejakulacije, a kad bi doslo do ejakulacije, ja bi ili van ili bi kondom bio cijeli i nije nista curilo van, samo smo jednom nakon prve ejakulacije bez kondoma, ali ja sam obriso sve, i penis mi je bio suh. To je bilo 23.12. No, ona sada ima neke simptome trudnoce: nakon 28.12 imala je unutarnju infekciju, grudi ju bole i rastu joj, trbuh joj je jako tvrd, danas je jako puno hrane pojela, puno vise nego inace i menstruacija joj kasni vec 3-4 dana. Molim vas da odgovorite sto je prije moguce, strah nas je oboje, jer nismo punoljetni. Postoji li mogucnost da je nekako trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće, ali budući da joj menstruacija kasni neka napravi test na trudnoću.

dvmm511

Postovani
Menstruacija mi inace dolazi 27.-29. dana ciklusa. Danas mi je 31. dan ciklusa i menstruacije jos uvijek nema. Grudi su mi izrazito natecene, kao nikada do sad.
Imam redovite zasticene odnose.
Je li moguce da je doslo do trudnoce ako je jednom prilikom kondom na sekundu stavljen na pogresnu stranu te zatim na ispravnu i doslo je do odnosa? Tada su bili plodni dani
Ili je moguc razlog kasnjenja jer sam imala simptome gljivicne infekcije koje sam lijecila tusiranjem gelom za intimno pranje.
Unaprijed zahvaljujem
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Menstruacija će nastupiti.

Minky78

Poštovani
Imam 39 godina i radimo na prvoj bebi. Zadnju menstruaciju sam imala 21.1. Ciklusi su mi inače 24 dana. Sada mi kasni 4 dana , međutim test koji sam jutros radila je negativan. Da li je moguće da je rano za test? Nemam simptoma pms-a. Samo lagane grčeve u stomaku i jajnicima.
Hvala za odgovor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda ste prerano učinila test. Određivanje beta HCG-a iz krvi otprilike 7 dana nakon oplodnje je 100% metoda dijagnosticiranja rane trudnoće.

milosjo

Postovani,
Mojoj devojci kasni menstruacija 4 dana, trebala je da dobije 16, a evo danas je 19. Imali smo odnos samo jednom od prosle menstruacije to je bilo 23ci januar, koristio sam kondom, i nisam ejakulirao u nju, vec sam pre ejakulacije izvadio penis, cak sam posle odnosa napunio kondom vodom da vidim da li je mozda probusen prilikom odnosa, dobrih 2 min sam proveravao, i nije bilo nikakvih rupa, voda nije izlazila cak i pod pritiskom. Ja sam se poprilcno mnogo uplasio poslednjih nekoliko dana, septembra je dobila 20tog, Oktobra je dobila 18tog, novembra 19, decembar 16, i januar 16ti, ali sada kasni, i devojka je vec nervozna. Da li je moguce da je trudna? I sta da radim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je došlo do blage hormonske neravnoteže i zbog toga menstruacija kasni. Ukoliko želite biti 100% sigurni neka učini test na trudnoću.

Zabrinutadjevojka18

Poštovani,
Zadnja menstruacija je bila 22.1.Ciklus mi je 26-28 dana..Imala sam spolni odnos s prekinutim snošajem..Jučer je trebala nastupiti menstruacija,ali naime nista. Imam jako natecena grudi i osjećam se napuhnuto,i dosta obilan iscjedak. Dali je moguća trudnoća? Jako sam zabrinuta,hvala na odgovoru..

Blackxs

Postovani, situacija je sljedeca.
Ciklusi su mi redovni unazad 2 godine (28-30 dana). Tijekom prosle menstruacije koristila sam rojazol vaginalete. Nezasticen odnos s prekinutim snosajem (ejakulacija izvan rodnice) bio je 24.dan ciklusa sto bi trebao biti neplodan dan. Menstruacija mi kasni 2 dana, postoji li u ovom slucaju mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Zabrinutadjevojka, simptomi koje osjećate su najvjerojatnije od pms-a. Pričekajte menstruaciju. Ukoliko ne nastupi u idućih par dana, učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Blackxs, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Zabrinutadjevojka18

Pozdrav, isprike na smetnji,danas imam i jako bolne grudi na dodir,nadam se da je sve to od pms-a jer nisam spremna za dijete

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je od pms-a.

milosjo

Postovani,
Opet ja, devojka jos nije dobila danas je 6ti dan, uradila je test za trudnocu pre oko sat vremena i pokazalo se negativan. Da li da se brinem da je test mozda pogresan? Napominjem odnos smo imali 22 januara uvece, mislim da je dovoljno vremena proslo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nakon toliko vremena test bi sigurno bio pozitivan da je došlo do trudnoće. Nema razloga za brigu.

Domi689

Pozdrav, ja i djevojka imali smo zaštićen odnos 26.1. I ja sam na kraju provjerio prezervativ i on je bio citav. Trebala je dobiti djevojka 8.2. Ali joj je kasnilo 15 dana, radili smo kucne testove u razmaku od tjedan dana oko 2 sata ujutro i bili su negativni. Dobila je neki dan mengu, pa mene interesira zasto je toliko dugo bilo odstupanje menge? I zanima me da li trebam praviti opet test da utvrdim da nije trudna iako joj je kasnilo više od uobičajenog.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, razlozi kašnjenja menstruacije mogu biti mnogobrojni, a najčešći je stres (psihički razlog). Ostali razlozi mogu biti: hormonska neravnoteža, prekomjerna fizička aktivnost, promjena u tjelesnoj težini... Prema onome što ste naveli trudnoća je isključena.

Atica123

Postovani. Zadnju menstruaciju sam imala 20.1. Zadnji odnos nezasticen ali nije svrsio u mene sam imala 11.2. Trebala sam dobiti menstruaciju 19.2. Variraju uvijek 2 -3 dana.Medjutim nisam. U periodu 20-21 imala sam bijeli iscjedak bez mirisa kao u ovulaciji.Jednom sam imala vrtoglavicu i osjetljive grudi. Dosla je sad 3.3 i jos traje prvi dan imala sam bol u desnom jajniku i sljedeca dva dana maternica je izbacila 2 veca krvna ugruska. Bila je normalna menstruacija vec danas samo malo krvi ima na ulozku i papiru. Da li je moguce da je doslo do trudnoce ili je uzrok toga sto sam pod stresom zadnji 2-3 mjeseca? Hvala vam unaprijed

Artist

Poštovani,
Molila bih Vas za pomoc..imam redovite odnose bez zastite s prekidom snosaja..menstruacija mi je do sad vise manje uredna...zadnji dan prosle menstruacije je bio 09.02. Po tom trebala sam dobiti u nedjelju 04.03. Medjutim nisam...inace simptomi koje imam pred menstruaciju su kasnije tek dosli..od jucer 6.3. Pa evo i danas imam smedji iscjedak i malo krvi..zanima me jel moguce da sam trudna ili je ovo pocetak pred menstruaciju? Imam sve simptome da mi popusta bol u grudima i osjetim napuhnotost u trbuhu..da napomenem 16.2. Iza ciklusa sam imala operaciju skidanje fibroadenoma s grudi zanima me jel mi to moglo poremetiti ciklus??
Unaprijed hvala