Zastoj u razvoju bebe.

Lavica85

Postovani doktore ,

sada sam tacno 34 nedjelje trudna (jedan plod), prva trudnoca, 31 godina.

Dijagnoze sledece:
Urodjena trombofilija, anemija sec- HGB 102, tahikardia i arterijska hipertenzija.

Od terapije uzimam sledece:
Clexane 0.4x1, ferrum lek 3x1, Elevit drag, Mg direct, Isoptin a 40 2x1, Methyl dopa 1x1, bensedin pp

UZV od juce (19.01.) je sledeci
BPD 84
FL 61
AC 281
Posteljica zadnji zid gr II/III

Doktorka mi rekla da mi posteljica prebrzo sazrijeva i da beba nije dobila dovoljno na tezini i da odgovara bebi od 32 nedjelje.

Naime 22.12.2016. izmjerena bebina tezina je bila 1466 gr. a juce 19.01.2017. 1953 cm.

Sta Vi mislite o ovome?

LP. S' postovanjem ,
Marijana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se radi o kasnom zastoju rasta ploda.
Savjetujem hospitalizaciju i obradu: fetoplacentarne protoke, afi index, ctv monitoriranje, biofizički profil i sl.