HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

zelim volontirati

vbusic

Ovako, smatram da je iznimno glupo što za volontiranje primate samo studente sa navedenih fakulteta. kao prvo , uopće ne želim raditi ovaj posao zato da bi mi to na bilo koji način pomoglo u daljnoj struci(koji uopće nema veze sa socijalnim radom nit slično nit bi mi rad na hrabrom u tome pomogao), već jer zaista smatram da mogu, a i željela bih pomoći ljudima koji su i teškoj situaciji. Naime, sa svojih 26 godina i životnim iskustvom, i svime što sam prošla i kako sam se nosila sa stvarima u životu koje su nekada bile bezizlazne, našla sam snage i iizlaza iz svih problema pa zaista smatram da bi svojim iskustvom mogla pomoći nekome ko je možda trenurtačno u sličnoj situaciji u kojoj sam možda i ja bila prije kakvih 10, 15 godina. ovo me baš jako razočaralo, jer ljudi moji, budimo realni, više je ljudi kojima je potrebna pomoć od onih koji su voljni pružit pomoć pa sad bit sitničav oko toga je zaista glupo. Uostalom, zašto bi netko od 20 godina samo zato što je student psihologije/pedagogije i slično, više pomogao od nekog studenta sa većim iskustvom koji studira, npr. ekonomiju ili veterinu??!!!nadalje već sam poslala prijavu, ali tek sad kad ovo pročitah pa vidim da nema smisla, u redi. ako smatrate da imate dovoljno osoba koje su sa područja psihologije pa vam ne treba više ljudi onda super.

Savjetodavna linija, za djecu

Poštovana,

hvala Vam što ste nam se javili i pokazali zainteresiranost za rad na Hrabrom telefonu. Drago mi je za vidjeti da ste voljni i željni, kako pomoći radu udruge, tako i pomoći djeci kojoj je pomoć potrebna. Vjerujem da ste prošli puno toga i da imate određenog životnog iskustva, međutim, stav stručnjaka Hrabrog telefona je da u izravnom kontaktu s djecom mogu volontirati isključivo studenti odgovarajućih struka, zbog nužno potrebnog stečenog znanja o savjetovanju i radu s djecom. Isto kao što Vi imate određeno iskustvo koje ste stjecali kroz život, tako i volonteri Hrabrog telefona stječu profesionalno iskustvo kroz fakultet i edukacije te rad na liniji. Nešto više o stručnjacima i volonterima na Hrabrom telefonu se možete dodatno informirati na web stranici www.hrabritelefon.hr.
Ako imate volju mogli bi ste pridonijeti i podržati djelatnost Hrabrog telefona kroz volontiranje koje ne bi uključivalo izravan rad s djecom, kao na primjer, kroz sudjelovanje u nekim akcijama koje provodi Hrabri telefon (dijeljenje brošura, pomoć pri prevođenju ako se dobro služite nekim stranim jezikom, zamatanje poklona, itd.).
Možda bi bilo dobro da nam kažete koje ste točno struke, tj. koji fakultet pohađate i koje su Vaše vještine, znanja i interesi kako bi Vas mogli uputiti na neki drugi oblik volontiranja na Hrabrom telefonu.

AnaAstrid

Ja bi također htjela volontirati, također sa djecom, na području Rijeke.
Znam da sam možda sa svojih 16 godina premlada, ali isto tako poznajem sebe i voljela bih bar jedno dijete razveseliti, a to, hvala bogu, još uvijek mogu. Nemam iskustva u volontiranju, no dobra sam s djecom (imam mlađu sestru,pa...) već duže vrijeme razmišljam o tome, i uvijek mi kažu da sam premlada, ali mislim da godine stvarno nisu bitne ako je netko voljan pomoći, a to jesam.
Poenta je: Bila bih zahvalna ako biste mi Vi znali reći kamo i kome da se javim, jer mi je ovo stvarno velika želja i znam da neću tako lako odustati.
Hvala unaprijed.

Savjetodavna linija, za djecu

Draga AnaAstrid,

Za početak bi ti se voljela zahvaliti što si nam se javila kako bi ti pomogli u nečemu divnome kao što je volontiranje i pomaganje drugima. Možda ti misliš da si premlada za volontiranje jer puno udruga traži osobe sa iskustvom, ali ja sam mišljena da nikada ne možeš biti premlad ako si voljan pomoći. Prema Zakonu o volonterstvu, ako si maloljetna (a imaš navršenih 15 godina), uz dozvolu roditelja, možeš volontirati u udrugama i drugim institucijama ako je riječ o poslovima koje su u skladu s tvojom dobi i vještinama, znanjima i mogućnostima.
Moram priznati da me je jako razveselio tvoj entuzijazam i zaista je pohvalno da se mlada osoba poput tebe žele baviti volontiranjem, a pogotovo na području koje zahtjeva puno strpljenja i dobre volje, a to je bavljenje djecom. Lijepo je da pokazuješ toliku želju i da ne želiš odustati i vjerujem da će jednog dana to djeca znati prepoznati i nagraditi te velikim osmijehom koji će ti biti i više nego dovoljan.
Nažalost, što se tiče volontiranja, Hrabri telefon djeluje samo na području grada Zagreba. Što se tiče područja Rijeke, preporučila bi ti da se obratiš Dječjem Domu 'Tić'. Nisam sigurna primaju li volontere srednjoškolce, međutim, vjerujem da bi ti i u situaciji da ne primaju mogli preporučiti određene udruge na području Rijeke koje bi možda primili mladu osobu željnju volontiranja. Njihov kontakt je 051/215-670, adresa je Beli Kamik 11, a možeš im se obratiti putem e-mail-a na tic@tic-za-djecu.hr. Također, nešto više o njima možeš saznati na njihovoj adresi web adresi http://www.tic-za-djecu.hr/.

Nadam se da smo ti pomogli u tvom prvom koraku ka volontiranju i da ćeš i dalje dijeliti svoj entuzijazam kako sa drugim volonterima tako i prema djeci.

Srdačan pozdrav!

Tvoj Hrabri telefon

Rafa235

Postovani,
imam 16 godina i htjela bih se baviti bilo kakvim voloterskim poslom, najvise u radu s djecom... posto preko tjedna imam skolu, bilo bi dobro kada bih mogla volontirati jednom tjedno i to preko vikenda. Da li je to moguce?
unaprijed hvala na odgovoruhappy)
Rafaela

Savjetodavna linija, za djecu

Draga Rafaela,

Prije svega bih te htjela pohvaliti što si se odlučila na takav korak. Drago mi je što si se odlučila volontirati i na taj način pokloniti nekome svoje vrijeme. Vjerujem da si već pročitala da sa 16 godina možeš volontirati ako se s time slažu tvoji roditelji.

Obzirom da možeš volontirati jednom tjedno i to samo vikendom, malo teže te možemo uključiti u rad naše organizacije. Međutim, volontirati s djecom se može na različitim mjestima. Primjerice, to mogu biti različite udruge, koje se često u potpunosti oslanjaju na rad volontera, ili domovi za djecu. Samo vrijeme volontiranja ovisi o tvojim mogućnostima i tvom dogovoru s organizatorima volontiranja.

S mogućnostima volontiranja možeš se upoznati u Volonterskom centru Zagreb. Više informacija možeš potražiti na njihovom besplatnom volonterskom telefonu radnim danom od 11.00 do 15.00 sati na broju 0800 400 005.

Budući da nam nisi napisala odakle dolaziš, zasad te ne možemo uputiti na udruge koje djeluju u tvojoj blizini.

Vjerujem da ćeš uspjeti pronaći nešto što će ti se svidjeti i želim ti mnogo lijepih i nagrađujućih volonterskih iskustava.
Lijep pozdrav,
Tvoj Hrabri telefon