Klinička farmakologija s toksikologijom

PROGESTERON

LANA

LIJEPI POZDRAV! NA GINEKOLOŠKOM PREGLEDU USTANOVLJEN MI JE MANJAK PROGESTERONA U DRUGOJ FAZI CIKLUSA, KOJI JE REDOVIT(SVAKIH 28/29 DANA) A ANALIZA JE POKAZALA I DA IMAM REDOVITE OVULACIJE. JE LI PRERANO DA POCNEM RAZMISALJATI O UMJETNOJ OPLODNJI ILI SE STANJE MOZE POPRAVITI UZIMANJEM ODGOVARAJUCEG LIJEKA? NAPOMINJEM DA SAM NEDAVNO IMELA NEKOLIKO STRESOVA. KOLIKO SU TAKVE SITUACIJE UZROK SADASNJEG PROBLEMA?
HVALA, LANA(29)

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

teško mi je odgovoriti na Vaše pitanje jer stresne situacije mogu jasno također djelovati na željenu trudnoću. U ovom slučaju svakako se konzultirajte s ginekologom - endokrinologom koji će moći dati precizniji odgovor.

Sretno, uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić