Klinička farmakologija s toksikologijom

sojini izoflavoni

Andjelka

Postovanje,

zanima me da li proizvod sojini izoflavoni pomaze kod sindroma
policisticnih jajnika(pcos) te koje pripravke preporucujete kod takve vrste hormonalne disfunkcije?

Unaprijed zahvaljujem.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Sindrom policističnih jajnika treba uzeti ozbiljno, a klasična medicina ima djelotovorne hormonalne preprate kojima se liječi ova bolest. Obratite se endokrinologu za detaljnji pregled i liječenje! Sojinim izofavonima ne možete liječiti ovaj kompleksni sindrom.

Dr Viola Macolić Šarinić

branka

Imam 42 g. i jak PMS, ali i miom veličine mandarine. Dali sojini izoflavoni
imaju utjecaj na miom, odnosno hoće li mi pospješiti rast mioma.?
S poštovanjem. Branka.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

to je moguće jer oni ipak sadržavaju tvari koji su slični hormonima, pa se molim posavjetujte s Vašim ginekologom.

Uz srdačan pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić