Nefrologija

Adornov sindrom

Tatjana

Mozete li mi reci sta je Adornov sindrom, sta ga izaziva i kakve su mogucnosti ispitivanja njegovog nasledjivanja kod dece. Unapred hvala

prof. dr. sc. Petar Kes

Draga Tatjana,

unatoč konzultaciji s kolegama, kao i pretraživanju relevantnih udžbenika iz interne medicine i pedijatrije, kao i interneta, nismo našli objašnjenje Adornovog sindroma.
Molimo Vas, provjerite da li je naziv točan – možda je problem u pisanju određenog pojma. Recimo – sliči li to na; Aarskog sindrom, Aesov sindrom, Addisonov sindrom, Adie sindrom, adrenogenitalni sindrom, Adsonov znak, Alderovu anomaliju, Alpersov sindrom, Alportov sindrom, Alstrom sindrom ?

Rado bismo Vam pomogli.

Srdačni pozdravi,

Prof. dr. sc. Petar Kes. inetrnist – nefrolog
Mr. sc. dr. Đ. Šešo – Šimić, pedijatar