Nefrologija

Nefrotski sindrom i trudnoća

Tanja

1993 godine dijagnosticiran mi je Glomerulonephritis chr. Sy. nephroticum, izvršena je biopsija i dijagnoza: Glomerulonephritis focalis segmentalis,Sy nep. Liječena sam sa Pronisonom, Endoxanom sve do 7 mjeseca 1995, kada mi je ukinuta terapija i nakon čega redovito idem na kontrole i do sada je bilo sve u redu (bez propuštanja ili 0,03 max). Trenutačno sam u 23 tj. trudnoće, ali u zadnje vrijeme dosta otičem: ruke, oči, noge... Vadila sam nalaze: sedimentacija 30, povišeni su leukociti, sniženi eritrociti, hemoglobin, hematokrit, a željezo je 23, propuštanje bjelančevina u 24-satnom urinu ( biuret) 0,17 g/24h ( s tim da sam taj dan popila max 1,5 a pomokrila 3 i pol litre). Zanima me da li je to u redu i da li ima i kakve mogu biti posljedice za dijete.

Unaprijed se zahvaljujem

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
nalazi nisu normalni.
Vi ste trebali biti i pogotovo sada trebate biti pod kontrolom, ne samo ginekologa, već i interniste-nefrologa.
S poštovanjem,
Prof.dr.sc. Petar Kes