Neurologija

EEG -nalaz

MELEK

Molim Vas možete mi pojasniti moj eeg-nalaz.
U budnosti se registrira niže do srednjevoltažna osnovna cerebralna aktivnost u alfa ritmu mješane frekvencije.Djelomično se blokira otvaranjem očiju.Nema izražene asimetrije niti generaliziranih paroksizmalnih izbijanja. Pri hiperventilaciji nalaz ne pokazuje druge promjene.U pospanosti dolazi do difuzne hiposinkronizacije alfa aktivnosti na koju se superponira i beta aktivnost te nešto niževoltažnih theta valova anteriorno.Rijetki verteks potencijali,grafoelemenata viših stadija non-REM-a se ne uočavaju jer pacjentica nije zaspala.
ZAKLJUČAK/KOMENTAR:
Snimanje učinjeno nakon neprospavane noći ustadijima budnosti i pospanosti ne pokazuje patološka odstupanja.

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Vaš nalaz EEG -a je u granicama normale.