Neurologija

EEG pretraga

bjavorcic

Poštovana,
Ljubazno vas molim da mi pojasnite nalaz EEG-a:
Osnovna cerebralna aktivnost iznad parijetalnih i zatiljnih regija je srednjevoltažni alfa ritam frekvencije oko 10 Hz, dok anteriorno dominira niskovoltažni srednjebrzi beta ritam.
Nema uočljivih asimetrija, u par navrata abortivni paroksizmi viših i sporijih valova, nativno i na metode provokacija.
Reakcija blokiranja je izražena.
EEG nalaz s diskretnom paroksizmalnom tendencijom.
Imam termin za CT.
Simptomi su bili tenzijska bol u potiljku i tjemenu. Istovremeno i nizak tlak. Sada sanirano. Ostali simptomi šum samo u lijevom uhu. Prisutna od nedavno i bol u vratnoj kralježnici.
Zahvaljujem na odgovoru. Sa štovanjem
Lucija

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Takav blaže ali ipak paroksizmalno promijenjen EEG može biti vezan uz glavobolju te se tada obično svrtstava u tzv dizritmičnu glavobolju.
Paroksizmalan EEG u osobe s inače urednim neurološkim statusom bez gubitka svijesti ne znače patološki nalaz.
Dobro je da ćete učiniti slikovnu pretragu.