Neurologija

kompresivna fraktura L1

igorv2000

imam 30 godina i prije mjesec dana povrijedio sam kralježnicu kad sam pao unazad na trticu i ledja, te mi je postavljenja dijagnoza; Fractura corporis L I ASIA A. Prethodno je ucinjena rtg pretraga s nalazom: Prijelom trupa LI stabilnog tipa, nema pomaka ili angulacije.
CT LS kralježnice: Fraktura prednje trecine trupa L1 sa desne strane, stabilnog tipa. Spinalni kanal slobodan, I.v. kanali slobodni.

određeno mi je mirovanje od 6 tjedana, sa zabranom sjedanja i nosenjem Jewet ortoze. Bolovi nestaju ali unazad tjedan dana osjecam trnce u oba dva stopala (vise u desnom) prilikom ustajanja iz kreveta i stajanja na noge (najvise prilikom prvog ustajanja ujutro) i ponekad prilikom pomicanja noznih prstiju prema gore. zanima me o cemu bi se moglo raditi, odnosno da li su ti simptomi posljedica povrede i da li se mogu otkloniti.
unaprijed zahvaljujem

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovani,
Vaše tegobe su najvjerojatnije posljedica dugotrajnog mirovanja tijekom kojeg dolazi do atrofije mišića. Kako biste bili sigurni da je sve u redu savjetujem Vam da se javite na kontrolu neurokirurgu koji će vas ako je potrebno poslati na daljnje pretrage i savjetovati o daljnjoj terapiji i fizikalnoj rehabilitaciji.