Neurologija

Kontuzija lubanje

Irena

Moja je 14-godišnja kći prije dva dana dobila jak udarac u glavu. Pregledom u traumatološkoj klinici utvrđena je kontuzija, ali bez potresa mozga i prijeloma. Iste veceri počeo joj je jako curiti nos (rijetka tekućina) i još uvijek nije prestao. Da li to može biti povezano s udarcem (curenje likvora?).
Zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Nakon traume glave i pri pojavi bistre tekucine koja curi na nos moglo bi se posumnjati na likvoreju /curenje likvora/. Svakako se trebate obratiti neurokirurgu koji će Vašu kćer pregledati i preporuciti potrebnu diajgnostičku obradu jer standardne snimke lubanje (kraniogram) ne moraju pokazati fine prijelome unutarnjih kostiju lubanje kod kojih dolazi do curenja likvora.