Neurologija

migrena

mk

Uh! Samo kad je se sjetim?
Molim Vas dali ima ikakvih spoznaja o korištenju "Tonokardina" u spriječavanju napadaja migrene. Koristio sam Ditamin tablete ali bez rezultata, za suzbijanje boli koristim Imigran putem ušmrkavanja, koji mi suzbije bol, ali sam "ošamučen" dva dana.
Molim!

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Za sada nema sigurnih dokaza da blokatori alfa adrenergičnih receptora (u koje spada i doksazosin) koriste u sprječavanju napada migrene. Unošenje lijeka sumatriptana preko nosne sluznice koristi se u terapiji napada migrene. Ukoliko taj lijek ima nuspojava (ošamućenost), javite se liječniku da Vam prepiše neki drugi lijek iz iste ili slične grupe.