Neurologija

molim pojasnjenje

jasna

molim vas da mi pojasnite neke pojmove iz nalaza CT-a i EEG-a.
naime , vec me duze vrijeme prate problemi vezani za glavobolje i slabosti , te osjecaja utrnutosti lijeve strane tijela.iskreno receno, to me muci godinama, a od lijecnika sam tek sada dobila neke konkretnije hm.. uputnice i rezultate nalaza. molim vas da mi na neki nacin konkretnije odgovorite ili pomognete informacijom.
napravljeni su mi pregledi ct-a glave i eeg-a.
EEG-:
historybig-smileG : cephalea hemiparestesio l. sin.

Zakljucak: zarisne subparoksizmalne promjene pretežito perijetalno lijevo.
molim vas za objasnjenje kompletnog nalaza.
nadalje.

CT mozga-vidljiva neoštrocrtna hipodenzna lezija bijele tvari promjera oko 1 cm desno perifrontalno paraventrikuralno.Ostali nalaz perenhima mozga i likvorskih prostora u granicama normale.
ishemijska lezija? MS varijanta?

nalazi iz opce bolnice ...........
EEG- dr.................

CT - dr. .......................

imam 52 godine i molim vas za nekakvo misljenje ili barem objasnjenje ovih nalaza.
svijesna sam da me ocekuju daljnje pretrage, ali bih zaista zeljela znati sto ovo sve skupa znaci.
pusac sam, a inace vodim uredan zivot s povremenim sportskim aktivnostima.

unaprijed zahvalna na konkretnim odgovorima.
pulezanka.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Prema opisu nalaza koji ste postali radi se o jednoj manjoj leziji (oštećenju) u području bijele tvari mozga koja bi mogla biti uzrokom većine Vaših tegoba. S obzirom na Vašu dob i činjenicu da ste pušač, vjerovatno bi oštećenje moglo biti posljedica začepljenja manje krvne žile, ali na temelju opisanih nalaza to nije moguće sa sigurnošću utvrditi. Vaš liječnik će Vas uputiti na potrebne dodatne pretrage, a preporučljivo bi bilo da prestanete pušiti.