Neurologija

molim savjet

lea

Već nekoliko godina mi jednom mjesečno ili jednom u dva mjeseca počne treperit slika i imam osječaj kao da sve vidim na pola. To prestaje nakon pola sata, ali me nakon toga jako boli glava i imam mučninu. Je li se možda radi o migreni (čitala sam o jednom tipu migrene s takvim simptomima)? Koje bi pretrage trebala napravit?
Imam 29 godina, od lijekova trošim Diane, pušač sam.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Prof. dr. Zlatko Trkanjec

Prema Vašem opisu, moglo bi se raditi o jednoj vrsti migrene. Preporučljivo bi bilo da se javite neurologu (specijalisti za bolesti živčanog sustava) koji će Vas pregledati i uputiti na eventualno potrebne pretrage.