Neurologija

Nejasna dijagnoza!

Sasa

Mojoj prijateljici je dijagnosticiran anksiozno depresivni poremecaj (sa izrazito depresivnom komponentom). F 32 PTSP chr. F41.2. Krize svijesti (konverzivne geneze). Terapija koja joj se daje sastoji se od amyzola tbl. 25 mg 1, 0, 2 i analgetika p.p.
Nije mi tocno jasno kakva je to bolest. Kako ona moze utjecati na druge osobe s kojima je ona u kontaktu? To pitam iz razloga sto se ona dosta cudno ponasa. Njene price su kontradiktorne. Sto je rekla danas, sutra to moze potpuno ili djelomicno izmijeniti. To jako lose utjece na druge i zato je izbjegavaju. I sam se pitam ako je bolest odgovorna za jedno takvo stanje ili je ona jednostavno losa osoba.

Molimo Vas da mi, radi boljeg razumijevanja, njenu bolest objasnite na lako razumljiv nacin bez upotrebe nekih strucnih izraza.

Unaprijed hvala!

Sasa

Dr. Marija Bošnjak-Pašić

Na Vaše pitanje bolje bi Vam odgovorio psihijatar jer su dijagnoze Vaše prijeteljice psihijatrijske. U svakom slučaju Vaša prijateljica je bolesna i nije loša osoba ako ima neke teškoće u okviru svoje bolesti.