Neurologija

otečenost oka

Andreja

Prema svim simptomima(bol u oku, zamučenje vida, bol u jednoj polovici glave itd.) patim od migrene koja se javlja obično u sredini ciklusa. Ipak me nešto muči: ujutro mi je jedno oko, odnosno ispod desnog oka oteklina (ne uvijek a nije ni povezana s glavoboljom prije ili poslije), da li je to povezano sa migrenom(jer obično migrena mi počinje u desnom oku). Hvala na odgovoru

Prof. dr. Zlatko Trkanjec

Oteklina ispod oka ne mora biti povezana s migrenom. Preporučljivo bi bilo da se javite na pregled svom liječniku koji će Vas uputiti na potrebne pretrage i preglede specijalistima.