Neurologija

Progresivna distrofija

adisica

Postovani,

Baka mog supruga je prenosnik progresivne distrofije. Ujak mod supruga je umro od ove bolesti, kao i dva sina od tetke prije navrsene 25. godine zivota. Obolili su u djetinjstvu. Druga tetka je rodila dva zdrava sina, koji sad imaju tridesetak godina. Prema informacijama koje ja imam, zene su prenosnici ove bolesti. Prije nego zatrudnim, zanima me da li moj suprug moze da prenese nesipravan gen na nasu djecu? Suprug ima 31 godinu i nema zdravstvenih tegoba. Da li je potrebno da se izvrse neka testiranja?

Unaprijed hvala

Adisa

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
savjetujem vam da se javite u genetsko savjetovalište gdje možete dobiti više informacija o mogućnostima testiranja. Bilo bi dobro da znate o kojem je točno obliku bolesti riječ ili ponesete nalaze od drugih članova obitelji.