Neurologija

tumor na mozgu

daniela

Unapred zahvalna na pomoci!!!

Postovani
Vec tri dana neprestano osecam bol na temenu glave /kosti/; bol je pojacan prilikom dodira i zahvacena povrsina bola je precnika ca. decijeg klikera. U unutrasnjosti glave osecam relativno velik pritisak tj. osecam kao da mi mozak pritiska u teme, kao da nema mesta. Takodje se javlja osecaj pecenja u glavi.
Nisam upoznata sa osnovnim karakteristikama tumora mozga pa vas molim da mi ukratko napisete da li je to moguca dijagnoza u mome slucaju.
Zahvaljujem se na vasem odgovoru i velikoj pomoci.
Daniela

Prof. dr. Vida Demarin

Prema vašem opisu simptoma najvjerojatnije se radi o glavobolji tenzijskog tipa koja dobro reagira na liječenje analgeticima a ne o tumoru mozga. Glavobolja uzrokovana intrakranijskim tumorom često je difuznog karaktera i može biti praćena mučninom i povraćanjem. Obratite se neurologu koji će preporučiti dodatnu neurološku i dijagnostičku obradu.