Neurologija

upomoć!

vertigooo

Poštovani, bila bih Vam beskrajno zahvalna kad bi mi odgovorili na moje pitanje.
Budući da već dugo (dvije godine) imam osjećaj nestabilnosti bez obzira na položaj tijela, napravila sam slijedeće pretrage: kompletnu krvnu sliku, hormone štitnjače, EEG, kolor dopler krvnih žila vrata, pregled oftalmologa, psihijatra, neurologa, otorinolaringologa i magnetsku rezonancu glave. Svi nalazi su uredni ali ja imam užasan strah od multiple skleroze. Da li je moguće da imam multiplu sklerozu ako je nalaz magnetske rezonance uredan?
Hvala Vam na odgovoru

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
Vaš strah je neosnovan i nepotreban. Ukoliko su svi nalazi bili u granicama referentnih vrijednosti (kao što navodite) kao i nalaz MR mozga (koji je uredan) onda nema razloga za zabrinutost i strah od mogućih neuroloških oboljenja.