Neurologija

willisov krug

animes

Molim odgovor da li ovo uredan nalaz i sto se ustvari dogadja kod mene. Imam 45 g. povremene vrtoglavice, zanosenje , trnce u ijevom predjelu glave i nekad tezinu nad lijevim kapkom oka. Dali treba uciniti daljnje pretrage?
transkr. dopler sonog
sifon karotide lijevo sbsk 119, desno 78
MCA lijevo110, desno 80
ACA -43 lijevo, desno -63
PCA 55 lijevo

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovani, prema nalazu TCD-a, koji ste naveli u vašem pitanju, je vidljivo da su vijednosti brzina strujanja krvi u MCA lijevo povišene. Jedan od uzroka povišenih vrijednosti strujanja krvi je i tzv. arterio-venska malformacija ili je moguća i stenoza arterije. Potrebno je učiniti i CDFI (dopler) ekstrakranijalnih arterija te u daljnoj obradi i neku od neuro-radioloških pretraga tj. CT mozga ili CT angiografiju. Srdačan pozdrav.