Neurologija

Zora EEG

Zora

Molim Vas za mišljenje:
EEG Nalaz mi glasi:
EEG opterećen artefaktima. U čitljivom dijelu osnovna aktivnost je dobro izražena. Iznad posteriornih regiona se bilježi aktivnost frekvencije 9-11 Hz, amplitude 30-45 mikroV, koja se slabije moduliše u vidu vretena. Optička blokada je slabije izražena. Anteriorno se bilježi aktivnost frekvencije 12:20 Hz, amplitude 25 mikroV. Nema asimetrije u OA. Tokom HV nisu registrovani patološki grafoelementi. Odgovor na FS je simetričan.
EEG bilježi slabije organizovanu OA, ali bez patoloških grafoelemenata.

Molim Vas da mi date objašnjenje.

Hvala, Zora

Prof.dr. Zlatko Trkanjec

EEG nije dovoljno specifična i pouzdana metoda da bi se samo prema nalazu EEG-a moglo odrediti postoji li neka bolest. U zaključku stoji da opisani nalaz EEG-a ne pokazuje patoloških (nenormalnih) elemenata.