Neurologija

Zujanje u ušima

Nada

Imam 60 godina. Unatrag 2 god. imam jako zujanje u glavi, koje se stalno povećava, zbog čega u zadnje vrijeme unatoč uzimanju sedativa, ne mogu spavati.

Do sada sam obavila sljedeće pretrage:
- kod ORL-a- snimanje uha, RTG i CT sinusa, EEG, CT-mozga, RTG vratnih kralježaka i kičme (obavljen niz terapija), VT-sliva (vidljivo je blago suženje).
- kod specijaliste neurologa, nije ustanovljen uzrok zujanja.

Propisan mi je lijek stugeron forte, ginko i sedativi za spavanje. Do danas se zujanje i dalje pojačava, s toga molim savjet, što još mogu poduzeti.

Zahvaljujem

Nada

Doc. dr. sc. Zlatko Trkanjec, dr. med.

Na žalost, niste naveli nalaze učinjenih pretraga, kao niti zbog čega ste bili upućeni na niz terapija i na kakve ste terapije bili upućeni, a niti druge važne podatke, pa nije moguće odgovoriti na Vaš upit.

Nada

Zahvaljujem na odgovoru i dostavljam Vam tražene podatke.

Imam 60 godina, udata sam i živim u sređenim uvjetima. Nisam bolovala i ne bolujem od nikakvih težih bolesti, jedino povremeno patim od upala sinusa.
Unatrag dvije godine imam jako zujanje u glavi i povremene glavobolje.
Do sada sam obavila sljedeće pretrage:

1. Kod ORL-a:
snimanje uha - nalaz uredan;
RTG i CT sinusa - nalazi uredni;

2. Kod neurologa:
EEG nalaz u granicama normale;
CT glave - nalaz uredan na bazalnim presjecima; na supratentorijskim presjecima se vidi subkortikalna atrofija; ne vidi se nodoznih lezija ni znakova edema.
VB-sliva nalaz: osteohondrozis vert. cervicalis.

Na osnovu nalaza propisano mi je uzimanje ginko 3x1, stugeron forte i sedativ za spavanje (Normabel).

3. Kod fizijatra:

RTG vratnih kralježaka i kičme;
Nalaz - Sy. cervicocephale chr. exac.
Terapija: solux na gornji dio leđa, DDS paracervikalno, magneto-terapija cervikalno. Kod kuće obavljam statičke vježbe glave i vježbe za jačanje mišića kičme.

Osim navedenih lijekova, uzimam jedino još lipex zbog povišenog kolesterola (cca 7.0).

Na osnovu navedenih nalaza, neurolog nije utvrdio uzrok zujanja u glavi. Zujanje se uz povremenu glavobolju i dalje pojačava, što mi gotovo onemogućuje spavanje. Uzimam i praxiten.

Molim za savjet, što bih još mogla poduzeti.

Zahvaljujem

Nada

Doc. dr.Zlatko Trkanjec

Prema Vašem opisu moguće je da su Vaše tegobe uzrokovane promjenama na vratnoj kralješnici i mogućim smetnjama cirkulacije uzrokovanim povišenim kolesterolom. Svakako nastavite uzimati propisanu terapiju i javite se fizijatru (specijalisti za fizikalu terapiju) koji će Vam odrediti metode fizikalne terapije koje bi Vam trebale pomoći.