Oftalmologija

dlacica u oku bebe

jejja

Postivani!
Imamo bebicu staru 3 i pol tjedna, vec par dana primjecujem da ima dlacicu preko sarenice i zjenice, pokusala sam ukapati svog mlijeka i protrljati kapak medjutim nista nije pomoglo.. koliko je to opasno i kako ju mozemo pokusati izvaditi?
Unaprijed hvala, lp

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Dlačica na prednjoj površini oka trebala bi isplivati izvan oka nakon najdalje nekoliko sati uz pomoć suza. Može se pokušati isprati čistom fiziološkom tekućinom ili vodom, a za druge načine vađenja stranog tijela svakako treba otići oftalmologu.

Ukoliko se promjena nalazi unutar oka moguće je da se radi o niti šarenice unutar oka koja je poznata kao membrana pupillaris persistens koja najčešće ne predstavlja opasnost po zdravlje oka. O čemu se točno radi biti će moguće reći nakon oftalmološkog pregleda.